Johny Depp se obhajuje u soudu. Exmanželka jej viní ze znásilnění lahví od alkoholu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
johny depp amber heard
Zdroj: Profimedia

Láska se velmi rychle může změniv nenávist a příkladem je i rozvedený herecký pár z Ameriky. Johny Depp a Amber Heard byli manželé od roku 2015, už v roce 2017 se ale rozvedli. A někdy zhruba v té době vznikl spor, který se táhne do dnes, a bývalí manželé kvůli němu dokonce skončili před soudem.

Rok po rozvodu totiž Heard napsala článek, ve kterém tvrdila, že ji její manžel během vztahu zneužíval. Mimo jiné popsala velmi detailně i některé praktiky, a to například včetně zneužívání lahví od alkoholu, kterého se na ni měl Depp dopouštět. Ten všechno popírá.

V úterý začal v americké Virginii další soud, který se táhne už roky. Heard opět obviňovala bývalého muže ze zneužívání, zatímco on se bránil a jakékoli nařčení odmítal. Právníci Heardové přitom přišli dokonce s novými informacemi, o kterých předtím nemluvili.

Kdo skutečně je slavný herec?

„Uvidíte, kdo je skutečný Johnny Depp, za slávou, za pirátskými kostýmy,“ říká podle zahraničního webu Independent právník Benjamin Rottenborn. Ten Deppa označil za monstrum. Herec si prý ale za všechno může sám, nebýt jeho slov, nikdy se nemusely věci dostat tak daleko.

Johny Depp je totiž iniciátorem celého soudního procesu. Když vydala Heard článek, chtěl, aby se za slova v něm omluvila. Ona ale namísto toho přitvrdila a obvinila ho ze zneužívání oficiálně. „Vzhledem k tomu, že Johnny Depp vznesl tuhle stížnost, všechno vyjde na povrch,“ říká právník.

Deník The Sun v Anglii před pár lety nazval Deppa manželským násilníkem. Tehdy herec plátek žaloval, spor ale prohrál. Soud totiž tehdy určil, že veškeré informace byly z velké části pravdivé, protože se prokázalo, že se většina útoků skutečně odehrála.

Veřejně známá tvář domácího násilí

V článku z roku 2018 se Heard nazvala veřejně známou tváří domácího násilí. Ačkoli konkrétně svého muže nejmenovala, všem bylo jasné, o kom článek pojednává. Podle některých si jen chtěla udělat reklamu a být zajímavá, jiní mají za to, že se vypisovala z emocí.

Depp má jasno v tom, že ho chtěla jeho bývalá žena zničit. V současné době se tak domáhá odškodnění v hodnotě v přepočtu 1,1 miliardy korun. Heardová na to ale odpověděla vlastní stížností a žádá nyní po herci dvojnásobnou částku.

„Tým pana Deppa se z tohoto případu bude snažit udělat telenovelu. Proč? Tím si nejsem úplně jistý, protože důkazy pro pana Deppa nejsou zrovna přívětivé,“ říká k celému případu Rottenborn. Jasné je jen to, že soudy se ještě nejspíš nějakou dobu potáhnou a ani jeden z herců se nehodlá vzdát.

Zdroj: ČTK, Independent

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články