John Travolta se neproslavil jen v muzikálu Pomáda. V mládí se objevil i v bizarní reklamě na mýdlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Travolta John
Zdroj: BAKOUNINE / Shutterstock.com

John Travolta je i dnes ve svém věku 67 let sympatický muž, kterého davy fanoušků milují. A to i přesto, že se nejvíce proslavil již před lety, kdy si zahrál v muzikálu Pomáda. Málokdo ale možná ví, že byl také jednou z postav v televizní reklamě na mýdlo.

Poprvé se objevil před filmovou kamerou v roce 1976. Tehdy si zahrál Billyho v americkém hororovém snímku Carrie. Až o dva roky později ztvárnil Dannyho Zuku ve slavném muzikálu Pomáda, který dnes znají lidé po celém světě.

Následovaly další slavné role ve filmech Kdopak to mluví, Tváří v tvář nebo Malý svědek. Jednou z posledních velkých rolí byl pro herce Emil Kovac ve filmu Sezóna zabíjení z roku 2013.

Všestranně nadaný muž se složitým osudem

Kromě herectví se Travolta proslavil také jako zpěvák. Nejen v Pomádě dokázal, že se narodil s všestranným nadáním. Mimo jiné je označován také za skvělého tanečníka.

Ve svém životě si zahrál v několika desítkách filmů, obvykle šlo o role hlavní nebo alespoň významné, málokdy se objevil jako vedlejší postava. Jenže svou dokonalostí si bohužel štěstí vybral a osud mu pod nohy hodil několik klacků v podobě smrti dvou členů jeho rodiny.

V roce 2009 zemřel jeho teprve šestnáctiletý syn Jett. Ten se několik let potýkal s epileptickými záchvaty. Přestože se léčil, na rodinné dovolené na Bahamách mu bohužel nedokázali po prodělání záchvatu přivolaní lékaři pomoci.

V nedávné době, teprve v roce 2020, navíc herci zemřela jeho manželka, herečka Kelly Preston. Trpěla podle všeho rakovinou prsu, což bylo v médiích také oznámeno jako skutečná příčina její smrti.

I přesto se herec nadále snaží komunikovat s fanoušky a doufá, že se brzy dostane ze složité osobní situace a opět zazáří na scéně. Zda si brzy v nějakém filmu zahraje, se zatím říci nedá.

Prozatím se tak jeho obdivovatelé musejí spokojit se vzpomínkami na staré filmy a klipy, ve kterých si zahrál. A jedním z nich byla i reklama na mýdlo.

Travolta v klučičích sprchách

V reklamě z toku 1970 vystupuje Travolta ještě společně s dalšími dvěma mladíky, kteří na sobě v první části klipu mají basketbalový dres. Snímek zachycuje školní basketbalisty, kteří odcházejí do sprch, kde si vesele zpívají.

Svým zpěvem propagují mýdlo, které má podle všeho z jejich těl odstranit všechen pot i špínu a pomoci jim s relaxací po těžkém tréninku. A ano, Travolta se v reklamě ukázal nahý do půli těla.

Ukázka z reklamy zveřejněná na serveru YouTube má 15 vteřin a kvůli jejímu stáří je i její kvalita nedokonalá. Ovšem Travolta se v ní nezapře. Pokud vás tedy zajímá, jak vypadal jako vysportovaný mladík, určitě na ni mrkněte.

Nejspíš se nejedná o něco, za co by na sebe byl herec nejvíce hrdý, ale patří to ke vzpomínkám a jeho filmovým začátkům. Dnes je slavným umělcem, kterého si jistě spojíme i s jinými snímky.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články