Jméno Leoše Mareše zneužili internetoví podvodníci. Moderátor s tím měl problémy už v minulosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Leos Mares
Zdroj: Nextfoto

Když je člověk slavný a pohybuje se na sociálních sítích, musí počítat s tím, že jeho jméno zneužijí internetoví šmejdi a podvodníci. Přesně to se stalo poměrně nedávno Leošovi Marešovi, který se s podobnými problémy potýkal už několikrát.

Mareš na svém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém upozorňuje na podvodníky zneužívající jeho jméno. Podvodníci tak činí proto, aby na sebe přitáhli pozornost a z lidí dostali co nejvíce peněz.

Moderátor doufá, že většina lidí dokáže poznat pravdu. Přesto pro jistotu celou věc sdílel, aby se nikdo nenachytal.

Mareš upozornil na článek, ve kterém se má psát, že ho Česká národní banka žaluje za jeho slova v přímém přenosu.

Ke sdílení ho pobídla zpráva od ženy, jejíž syn se málem nachytal. „Syn se tam hned registroval (žádný vklad neposlal) a do minuty mu volal nějaký snad Ind a hned pak zase Rus či Ukrajinec,“ napsala paní Olga Leošovi.

„S největší pravděpodobností to všichni víte, ale pro jistotu: všechny tyhle reklamy na automatické obchodující platformy jsou podvod na lidi,“ upozorňuje moderátor.

Není to poprvé

S podvodníky se Mareš tímto způsobem nepotýká poprvé. Už v minulosti upozornila média na to, že bylo jeho jméno podobně zneužito.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

V roce 2020 psal například server Extra o tom, že se pomocí Mareše pokoušeli podvodníci vydělávat na kryptoměnách.

O dva roky později upozornily Novinky na podvodný server, který imituje jejich vzhled a také využil v minulosti právě Mareše.

Moderátor je tak už na podobné věci zvyklý, vždy ale včas upozorní své sledující, aby neudělali nějakou chybu.

„S vámi je těch fake článků či reklam fakt hodně, řekl bych, že vedete. Už jsem narazil na vícero. Mě to většinou rozesměje, ale chápu, že jsou lidé, kteří to nepoznají. Základ je, než vyplníte registraci nebo někam zavoláte, si ty informace ověřit a na to stačí Google,“ radí pod Marešovým příspěvkem uživatel discofield88.

Zdroj: Instagram, Novinky, Extra, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články