Již 37 let je manželkou Jana Hrušínského. Krásná herečka se proslavila v Létajícím Čestmírovi nebo Cestách domů

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
miluše šplechtová
Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Letos oslaví šedesát čtyři let a stále se udržuje ve formě. Sympatická herečka je známá hlavně z filmů a divadelních prken. Její druhé manželství na rozdíl od toho prvního stále trvá a po boku manžela jen září.

Herečka z Mostu se narodila v roce 1957 do rodiny horníka a učitelky. O dvaadvacet let později dostudovala Pražskou konzervatoř.

Studium málem nedokončila, jelikož jako studentka konzervatoře měla zákaz hrát, to nedodržela a hrála hned v šesti filmech. Studium nakonec ale zdárně dokončila.

Po studiích odjela do Ústí nad Labem a po čtyřletém působením v tamním hereckém studiu, kde mimochodem potkala svého druhého manžela, se přesunula zpět do Prahy. Působila v Národním divadle v představení Sluha dvou pánů.

Ačkoli hlavní hvězdou tohoto představením byl Miroslav Donutil, tato herečka také neměla zanedbatelnou roli.

První manželství se jí nevyvedlo, druhé manželství s hercem a ředitelem Divadla Na Jezerce dopadlo o poznání lépe. Respektive stále trvá. Již třicet sedm let stojí po jejím boku Jan Hrušínský.

Divadelní a seriálová herečka

Domovská scéna Divadla Na Jezerce jí dala příležitost objevit se v představeních jako Tři sestry, Zahraj to znovu, Same, Vajíčko nebo Takový žertík.

Ve filmech příliš úspěchů na kontě nemá. Hrála spíše menší role a málokdy se jednalo o snímek, který by šel do kin nebo se mu dostalo většího zájmu ze strany diváků.

Známá je také ze seriálů. Poznat jste ji mohli třeba v Létajícím Čestmírovi nebo seriálu TV Prima Cesty domů.

Z prvního manželství má syna Nikolu a s Janem Hrušínským má dvě dcery. Kdekoli se s manželem objeví, oba září, a i po letech je mezi nimi vidět jiskra.

Ačkoli vypadá stále výborně, letos oslaví šedesáté čtvrté narozeniny. Už je také babičkou a těší se z malého čtyřletého vnoučka, kterého má díky dceři Kristýně, která je také herečkou.

Poznali jste na úvodním snímku z roku 1995 herečku Miluši Šplechtovou?

Autor: Naďa Brožová

Související články