Jitka Zelenohorská okouzlila i Waldemara Matušku. On si ale domů přivedl jinou, ze zásnub nakonec nic nebylo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jitka Zelenohorska
Zdroj: Profimedia

Jitku Zelenohorskou proslavil film Ostře sledované vlaky. Scénu, ve které jí její pozadí razítkuje výpravčí Hubička v podání Josefa Somra, zná snad každý. Herečka kdysi okouzlila i Waldemara Matušku. Jejich rozchod ale později rozhodně neproběl za klidných podmínek.

Ačkoli byl tehdy Matuška o 14 let starší, vypadalo to mezi nimi na lásku na celý život. Dokonce se spolu zasnoubili, píše server Prima ženy.

„Ze začátku jsem ho ani nechtěla, ale on byl furt za mnou. Vyzvedával mě ze školy. S holkami jsme se řehtaly, že tam čeká jako starý pán s pytlíkem bonbonů. Trávili jsme spolu hodně času, až jsem se do něj zamilovala,“ vzpomíná herečka.

Zamiloval se do jiné

Matuška se Zelenohorskou spolu začali bydlet a na její narozeniny uspořádal zpěvák velkolepé zásnuby. Jenomže jejich štěstí netrvalo věčně. Hudebník se zamiloval do Olgy Blechové, kterou si nakonec vzal.

„Bylo to hrozné období, Walda mě vyhodil z bytu a skončil náš vztah, přijely sovětské tanky, skončila divadla… Neměla jsem kde bydlet, neměla práci, neměla peníze. Byla jsem úplně vyřízená,“ říká o své tehdejší situaci pro TV Guru Zelenohorská.

Bála se, že budou lítat facky

Na situaci před rozchodem vzpomíná Jitka nerada. Jednoho dne prý ve značně podnapilém stavu přivedl do bytu Matuška kamarády, mezi kterými byla právě i Olga. Když vedle ní hudebník usnul na gauči, pochopila, že se něco děje.

„Myslela jsem tehdy, že je zabiju,“ svěřila se pro Aha! Dnes je ale situace úplně jiná. Potom, co se s hudebníkem ne úplně v dobrém rozešla, má trochu strach z jeho manželky. V roce 2022 totiž chtěla navštívit vzpomínkový koncert na Matušku.

Tehdy nicméně přiletěla do Čech i Olga. „Tak ráda bych tam šla, ale nevím, jestli mě Olinka nevyhodí,“ uvedla s tím, že se bojí, aby nelítaly facky. K žádnému násilí nakonec podle všeho nedošlo. Dvě ženy, které pro Matušku kdysi hodně znamenaly, se ale v lásce nejspíš nikdy mít nebudou.

Zdroj: Aha!, Prima ženy, United Film, iDNES, Česká televize, Blesk, TV Guru

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články