Jitka Zelenková v mládí bujnou hřívu rozhodně neměla. Neuvěříte, jak vypadala v 18 letech

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
jitka zelenková
Zdroj: Profimedia

Sama o sobě říká, že byla putovní dítě. Zpěvačka Jitka Zelenková střídala bydlení u rodičů i u prarodičů a říká, že v pubertě byla pořádně divoká. Na svého tatínka, u kterého bydlela pět let, vzpomíná i po několika letech s velkou láskou.

Jitka Zelenková se narodila v Brně, kde do svých pěti let bydlela s rodiči. Pak se na několik let odstěhovala za prarodiči do Rakovníka a od třinácti do osmnácti let žila s tatínkem v lázeňském pokoji v Poděbradech.

Už v tu dobu věděla, že se chce stát zpěvačkou a nic jiného pro ni neexistovalo.

Otec to s ní neměl jednoduché

Vzorná studentka to rozhodně nebyla. Za desítky zameškaných hodin měla na škole jako jediná trojku z chování a podle svých slov bylo její dospívání pořádně divoké.

S láskou vzpomíná na to, jak ji tatínek chodil po nocích hledat, ale všechno to ustál a na dceru musel být postupem času velmi pyšný.

I ona na něj vzpomíná jen v dobrém, protože právě rodiče ji k hudbě přivedli. On vedl v Poděbradech velký orchestr a maminka zpívala ve filharmonii a cestovala po celém světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jitka Zelenková (@sametovyhlas)

Pan velký dirigent si s dcerou prožil své, protože pro ni musel chodit po nocích na večírky. A i když jí řekl, že má být doma včas, Jitka nikdy na truc nepřišla ve stanovenou hodinu.

Po rodině netouží

V osmnácti letech dostala nabídku od pražského divadla, a proto se do hlavního města odstěhovala. V tu dobu začala bydlet u své matky a přiznává, že na sobě byly tak trochu závislé.

Možná právě kvůli tomu, že spolu nestrávily ta nejdůležitější léta života, s ní Zelenková bydlela až do svých třiceti dvou let.

Protože oba její rodiče byli profesionální umělci a jejich rodinné životy šli tak trochu stranou, ani pro známou zpěvačku nebyla rodina a děti hlavní náplní života.

Sama říká, že není moc rodinný typ a pro domácnost je naprosto nevhodná. Stejně jako ji nejraději vidí její fanoušci, se i ona sama nejraději vidí za mikrofonem na koncertech.

Autor: Barbora Turková

Související články