Jitka Sedláčková byla celý život až nezdravě fixovaná na maminku. Její smrt ji dostala na úplné dno

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sedlackova Jitka
Zdroj: Profimedia

Jitka Sedláčková si před třemi lety prošla osobním peklem. V jejím životě se pokazilo všechno, co se pokazit mohlo, a herečka se rozhodla osobní tragédie řešit tím nejhorším možným způsobem – alkoholem. Naštěstí se nebála vyhledat pomoc a začala chodit na terapie. Dokonce se začala řídit i radami Jaroslava Duška a snaží se oprostit svůj život od zbytečností. I přes terapie se však herečka popisuje jako veselý extrovert navenek a uzlík nervů uvnitř.

Herečka nemá život jednoduchý již od narození. V její rodině se stalo několik tragédií, které všechny její členy poznamenaly. Traumata s nimi šla celý život.

Dědeček spáchal sebevraždu, maminka přišla o oko

V pořadu 13. komnata herečka zavzpomínala na svého dědu, který spáchal sebevraždu. „Sedl do tatrovky a napálil to do zdi, neunesl tíhu dluhu jako takového, babička zůstala sama,“ řekla a pokračovala: „Než děda spáchal sebevraždu, tak si moje maminka vypíchla nůžkami oko, bylo jí šest let, to poznamenalo celý její život, babička na místě zešedivěla na půlku hlavy. Pak přišla padesátá léta a babičku zavřeli, to bylo mamince devatenáct let.“

Možná za to mohla právě tato rodinná historie, kdy babička zůstala na vše sama, která dala vzniknout velmi úzkému vztahu mezi Jitkou a její maminkou.

„Trpěla jsem od dětství tím, že maminka umře a já budu sama, a začalo to být patologické, protože jsem se v noci chodila dívat, jestli maminka dýchá, a maminka mi říkala, že ji budím. Když jsem slyšela houkat sanitku, tak jsem byla přesvědčená o tom, že veze moji maminku. A táhlo se to se mnou v podstatě až do její smrti,“ přiznala herečka ve zmiňovaném pořadu.

Právě smrt maminky byla jednou z událostí, které spustily lavinu vedoucí k problémům s alkoholem.

Tragédie šly jedna za druhou

Není divu, že smrt maminky nesla herečka velmi špatně. „Maminka zemřela v den svých narozenin, bylo jí 66 let, měla na lednici dort… Otevřela jsem flašku a šest týdnů jsem chlastala nepříčetným způsobem. Pila jsem furt, ale nepila jsem tak, že bych nezvládala rodinu, ale popíjela jsem, to je teda pravda,“ přiznala Jitka Sedláčková problémy s alkoholem.

Smrt maminky však nebyla jedinou tragickou událostí, které herečku přivedly na dno. Jejího syna ve stejné době pokousal pes v obličei, opustil ji partner a dostala výpověď z Divadla na Palmovce, kde působila 25 let.

„Alkohol mi v tom těžkém období zaručil to, že usnu. Měla jsem ale tu nevýhodu, že se mi strašně moc dlouho zdály pořád dokola sny, že maminka umřela, já se probudila, řekl si: Sakra, vždyť je to jen sen, a pak mi došlo, že je to pravda… Ta bolest ze ztráty maminky byla hrozná,“ svěřila se herečka.

„Jednoho dne jsem vyřadila léky i alkohol a řekla jsem si a dost,“ uzavřela vyprávění o bolestivém období. Uvědomila si prý, že maminka dále žije v ní a že je hodně po ní.

Zdroje: Aha!, Super, Kafe

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články