Jitka Ježková zavzpomínala na Báječná léta pod psa. Promluvila také o svém o 13 let starším manželovi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jitka jezkova
Zdroj: Profimedia

Jitku Ježkovou zná většina Čechů díky jejímu hlasu. Dabovala například Kate Winslet ve filmu Titanic nebo Amandu Seyfried z muzikálu Mamma Mia. Kromě toho se ale vryla do paměti i jako vynikající herečka. Jednou z jejích klíčových rolí se stala Jaruška z komedie Báječná léta pod psa.

Jitka se v současné době proslavila v novém seriálu TV Nova s názvem Chlap, který vysílá stanice od března. V něm hraje jednu z hlavních rolí, ředitelku nemocnice a manželku titulního hrdiny. Stále je pro ni ale daleko výstižnější role z filmu, který byl natočen v roce 1997.

Báječná léta pod psa Jitku proslavila mezi fanoušky a ona na ně dodnes vzpomíná jako na jeden z nejdůležitějších okamžiků, který ve své kariéře zažila. Podle svých slov nikdy nechtěla dělat nic jiného než herectví, a právě tento film byl jednou z věcí, díky kterým si to uvědomila.

„Nevím, proč jsem to chtěla dělat, ale co si pamatuji, nechtěla jsem dělat nic jiného. Moje rodina – a to obdivuji – mě v herectví podporovala, i když by se jim líbilo, kdybych svou profesní cestu směřovala jinam,“ svěřila se v rozhovoru pro iDNES Ježková.

Dělám jenom to, co doopravdy chci

Většina herců mívá stálé angažmá, Jitka ale nikdy po ničem takovém netoužila. Dělá podle svých slov pouze to, do čeho se jí skutečně chce, není nikde vázaná. „Já jsem o stálé angažmá neusilovala, ale také mi ho ani nikdy nikdo nenabídl. Jsem ráda, že v divadle dělám jen projekty, které dělat chci. Užívám si luxusu, že všechno, co hraji a s kým hraji, je jen moje volba,“ říká slavná dabérka.

Když hrála v Báječných letech pod psa, bylo jí teprve 17 let. Dodnes ale na velkou roli vzpomíná a přiznává, jak moc pro ni znamenala. „Báječná léta příjemně pobaví i dnes a mám je rok od roku raději. Myslím si, že se film povedl. Všichni tam byli moc dobří, doufám, že jsem jim to nepokazila,“ směje se.

O svém soukromí příliš nemluví

Zatímco se Jitka Ježková velmi ráda rozpovídá o svých rolích a mluví otevřeně o tom, co pro ni herectví znamená, své soukromí si spíše střeží. Žije s manželem, který je o 13 let starší, a prozradila na něho, že se živí provozem cateringové firmy. Věkový rozdíl mezi sebou a svým mužem prý už skoro nevnímá.

„Já už to tak neberu, vždyť jsme spolu dvaadvacet let. A manžel je v mnohém mladší duchem než já. Se všemi novými technologiemi, sociálními sítěmi… mně to leze na nervy, obtěžuje mě to. Ale on s tím na rozdíl ode mě normálně žije a je v klidu,“ tvrdí herečka.

Dodává, že věkový rozdíl 13 let je možná nakonec právě důvodem, proč s manželem vydrželi tak dlouho spolu. Popisuje ho jako dokonalého muže s bohatým světem i fantazií. „A vypadá dobře na snowboardu i v kvádru. Tak co chcete víc?“ dodává s úsměvem na závěr.

Zdroj: iDNES, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články