Jitka Asterová zavzpomínala na lechtivý pořad, který 9 let moderovala. Většina historek byla jejích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jitka asterova
Zdroj: Profimedia

Herečka Jitka Asterová si obrovský potlesk zasloužila už při svém příchodu do studia pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Fanouškům se uklonila až k zemi, dokonce se dlaněmi dotkla podlahy. Prohlásila, že na svůj rozsah pohybu je pyšná, a je tedy třeba ho předvádět. To ještě diváci neměli tušení, co se od ní dozví o pár minut později.

Dvaašedesátiletá herečka začala svou kariéru na konci sedmdesátých let, nedávno jsme ji mohli vidět na televizních obrazovkách v menší roli v seriálu Marie Terezie. Honza Dědek pak upozornil ještě na další její hereckou příležitost, a tou byly Vratné lahve.

„Tam byl jenom můj hlas, právě z pořadu, který jsem kdysi dělala. A ono je to takové lechtivé,“ bezmála se začervenala. Nakonec se ale ukázalo, že nemá problémy rozpovídat se o tom, jak moderovala pořad, který není úplně mládeži přístupný.

Byla natěšená na velkou roli, ale nedopadlo to

„Když mi volal pan Svěrák, že si zahraji ve Vratných lahvích, byla jsem celá natěšená. Pak jsem se ale v té samé větě dozvěděla, že ve filmu bude jen můj hlas, a radost trochu opadla,“ směje se herečka. „Ve filmu bylo téma, zda záleží na velikosti. Já jsem řekla, že se to pozná podle bot,“ vysvětluje svou důležitou roli.

„Pan Táborský dal v křesle nohy nahoru, podíval se na ně a raději je dal zase dolů,“ dodává. Následně stočil moderátor debatu k lechtivémuu pořadu, kterému se 9 let v rádiu Asterová věnovala. A ta se překvapivě beze studu rozpovídala o všem, co za svou kariéru zažila.

Na dotaz, co ji k takovému pořadu dovedlo, odpovídá: „Dostala jsem nabídku, myslím, že to tehdy zprostředkovala má kamarádka Irena Pavlásková. A já byla pozvána na konkurz s doporučením, že se ničeho nebojím. A já jsem tam šla z legrace, ale vyhrála jsem a za tři dny jsem nastoupila jako moderátorka.“

Nebylo to o počasí

Na konkurzu si prý Asterovou vyzkoušeli především z toho, zda umí pohotově reagovat, jestli se nebojí mluvit o různých lechtivých tématech. A tak získala Asterová práci. „A nebylo to o počasí,“ směje se na adresu pořadu. Dodává, že ji držela nad vodou jedna myšlenka.

„Já nemám problém o věcech mluvit, ale v tom rádiu mi přišlo, že se mohu stydět ještě méně. Že to, co říkám, je naprosto v pořádku, protože když nejsem vidět, tak nejsem ani slyšet. Kdybych měla otevřeně mluvit o těchto tématech třeba v televizi, tak bych to nedokázala,“ vysvětlila.

„Nejhorší na tom bylo, že to poslouchali rodiče. Maminka se pak hodně divila a ptala se, zda jsou ty příběhy pravdivé,“ směje se Asterová. „Říkala jsem jí, že to nejsou jenom moje zážitky. Ale většinou byly,“ dodala a rozesmála fanoušky, sebe i moderátora.

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články