Jiřinu Bohdalovou zmáhá práce. Někdy by si raději přála, aby v divadle hořelo

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Bohdalova Jirina
Zdroj: Profimedia

Jiřina Bohdalová má už 91 křížků na krku, přesto stále pracuje. Jak ale nedávno přiznala, někdy je před představením tak unavená, že by si raději přála, aby se vůbec nehrálo. Momentálně exceluje v divadelní hře s Milanem Kňažkem, který spolupráci se známou herečkou postavil na zajímavé dohodě.


Jiřina Bohdalová patří mezi naše nejoblíbenější filmové i divadelní herečky. Své publikum baví už neuvěřitelných pětaosmdesát let.

Exceluje s Kňažkem

Vzhledem ke svému věku už si i role vybírá pečlivě. Momentálně ji její fanoušci mohou vidět v Divadle Na Jezerce, kde vyniká v divadelní hře Gin Game.

Zdatně jí ve hře amerického dramatika Donalda L. Coburna sekunduje slovenský herec Milan Kňažko. Ten si práci s populární herečkou nemůže vynachválit.

„Je to mimořádná herečka s velkým pochopením pro partnera,“ svěřil se v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojku Aleši Cibulkovi.

Jiřinka má vždycky pravdu

Přesto ale musel hned na začátku přistoupit k zajímavému kroku — Bohdalové řekl, že v případě jakéhokoliv jejich sporu bude mít pravdu právě ona.

„Budu ti říkat komise a můžeš třeba i hlasovat, i když jsi sama. Prostě když bude problém, máš pravdu,“ řekl Kňažko milované Jiřince.

Kdyby radši hořelo…

Oblíbená divadelní umělkyně si spolupráci a také samotnou hru nemůže vynachválit. Přesto přiznala, že má občas všeho „plný brejle“ a do divadla se jí ani trochu nechce.

„Mně se tam nechce, ještě v pět hodin si říkám: ‚Kdyby tak vyhořelo divadlo… já bych to zahrála jindy…‘ “ svěřila se s nadsázkou magazínu Sedmička.

„Ale pak vám najednou publikum předá energii, a to je neskutečný. Tam se poprvé někdo zasměje a já jsem, jako když mě někdo polije živou vodou,“ doplnila Jiřina Bohdalová. Je vidět, že ji herectví stále ještě naplňuje.

Zdroj: Český rozhlas, Sedmička

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články