Jiřinu Bohdalovou trápí zdraví. Snaží se dbát na rady lékařů, je to pro ni ale těžké

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Bohdalova Jirina
Zdroj: Michal Protivanský / CNC / Profimedia

Jiřině Bohdalové je 91 let. Ještě donedávna se objevovala v televizi i ve společnosti plná energie, poslední dobou ji ale hodně trápí zdraví. Vzhledem k jejímu vysokému věku se není čemu divit. I ona si uvědomila, že na sebe musí dávat pozor. A proto se rozhodla už loni minimálně na nějaký čas skončit s divadlem.

Koncem loňského roku musela být kvůli zdravotním problémům dokonce převezena do nemocnice. Po jejím návratu do domácí péče si sice fanoušci oddechli, jenomže ne na dlouho. Zdravotní problémy trápí Jiřinu dál. A nedávno ji dokonce potkala nemilá zlomenina obratle.

Bohdalová se rozhodla zrušit veškerá svá divadelní představení s tím, že už se na to zkrátka necítí a potřebuje se věnovat hlavně svému vlastnímu zdraví. „Je poctivé říci, že se v těchto dnech necítím na stoprocentní výkon. Herec musí být fit,“ cituje její slova Aha!

Dbá na doporučení lékařů

I když je to pro ni velmi těžké, protože je společenským člověkem a ráda chodí mezi lidi, snaží se dbát Jiřina na doporučení lékařů. Ti jí už loni například zakázali účastnit se koncertu Pavla Vítka. I když to pro ni bylo náročné, nakonec uposlechla jejich rad.

A jelikož si uvědomuje, že to s jejím zdravím nevypadá vůbec dobře, řídí se jejich slovy i dnes. „Lékaři mi doporučili věnovat zbytek letošní sezóny důkladné rekonvalescenci,“ řekla například podle serveru TV Nova začátkem letošního roku.

Herečka působí v Divadle Na Jezerce od roku 2005. I když v současné době musela všechna představení zrušit, v případě, že se bude chtít vrátit, bude mít stále místo k dispozici, uvádí Novojičínský deník.

„S Jiřinou jsem mluvil. Rád jsem ji slyšel a shodli jsme se, že nejdůležitější je její zdraví. Ujistil jsem ji, že její Divadlo Na Jezerce na ni počká. Věřím, že diváci závažnost situace pochopí a na svou Bohdalku také počkají,“ citoval web CNN Prima News principála divadla Jana Hrušínského.

Dává se do kupy po zlomenině obratle

Zdravotních problémů spojených s vysokým věkem má herečka mnoho. Ndávno ale také prodělala zlomeninu obratle a nyní se snaží dát do kupy.

„Asi si to dovedete představit, jak to s ní je. V těchto letech, když má problémy s chůzí, dlouho také ležela na posteli, takže svalstvo je ochablé, tak je to složitější. Všichni jí držíme palce,“ řekl pro Aha! režisér Zdeněk Zelenka.

„Jiřina dělá pořád něco, pokaždé, i když je v tomto stavu. Jen nemůže provozovat uměleckou činnost. Čte, sleduje televizi a věnuje se návštěvám. Těch má hodně. Chodí nás za ní dost. Snažíme se ji udržet v dobré náladě. To je úkol kamarádů,“ dodal závěrem.

Zdroj: Aha!, Novojičínský deník, Kafe, OnlyU, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články