Jiřina Bohdalová nezvedá telefony. Domovní prohlídka u jejího přítele odhalila nelegální zbraně

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jirina bohdalova
Zdroj: Nextfoto

Přítel herečky Jiřiny Bohdalové Ľubomír Focko je od minulého úterý ve vazbě. Policie ho zatkla kvůli zmanipulovaným zakázkám. Při domovní prohlídce se u něj našly také zbraně.

Policie se snaží rozluštit případ, ve kterém figuruje nejen Focko, ale také další zaměstnanci společnosti, která měla manipulovat se zakázkami. V pondělí se policie objevila přímo ve Fockově domě a najít tam měla nelegálně držené zbraně. Domovní prohlídka ale odhalila mnohem víc.

Focko měl být hlavou celé skupiny lidí

Dobře informovaný zdroj Blesku potvrdil, že policie našla u Focka několik zbraní, které nebyly registrované. Kromě toho se do rukou policie dostaly také telefony, počítače a důležité dokumenty. Hned v úterý pak Focko skončil ve vazbě.

Policie ho vyšetřuje v kauze zmanipulovaných zakázek Správy úložišť radioaktivních odpadů. Focko patří mezi výrazné podnikatele, kteří mají na kontě miliardy korun. Policisté ho označili jako hlavního tahouna celé skupiny. V Česku přitom Focko figuruje ve více než deseti firmách.

Ani na Slovensku to není neznámé jméno, vlastnil síť supermarketů Carrefour. Fockovi hrozí až osm let za mřížemi, jeho přítelkyně Bohdalové už několik dní nezvedá telefony, nechce se k ničemu vůbec vyjadřovat.

Bohdalová o ničem netušila až do pátku

Ve vazbě ale skončil také Jakub Němeček, jenž se podílel na tendrech firmy. Třetím obviněným je Jan Prachař, který je ředitelem organizace. Kromě toho si obvinění vyslechli také Miroslav Petříček nebo Lucie Bohátková.

„Mohu potvrdit, že vrchní státní zastupitelství vede dozor ve věci podezření z trestného činu, který vyšetřuje Centrála proti organizovanému zločinu a souvisí s veřejnými zakázkami správy odkladiště radioaktivních odpadů,“ řekla Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně.

Focko je s Bohdalovou spojovaný už několik let. Sice svůj vztah nikdy oficiálně nepotvrdili, ale jezdili spolu na dovolenou, kam s sebou brali i vnoučata. Herečka je také kmotrou Fockova syna Mikuláše. Focko Bohdalovou doprovázel na společenské události.

Herečka ale mlčí a k případu se nechce vyjadřovat. Podle informací je ale velmi zdrcená celou situací. Podle Blesku neměla o Fockových aktivitách žádné tušení, o jeho zadržení se pak měla dozvědět až v pátek.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články