Jiřího Kodeta nejprve láska jeho života odmítala. Nakonec mu kývla na svatbu bez prstýnků a rodiny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Jméno Jiří Kodet si většina z nás spojí především s filmem Pelíšky. Herecký velikán zemřel sice v roce 2005 ve svých 68 letech, dodnes si ho ale fanoušci pamatují a jeho odkaz žije ve starých českých filmech dál. I tak dlouho po jeho smrti vychází navíc na povrch tajemství jeho života, o kterých se dlouho nemluvilo.


Jedním z takových témat je i Jiřího vztah s jeho osudovou láskou Soňou. Nebo lépe řečeno spíše jejich svatba. Ačkoli to totiž zpočátku nevypadalo, že by mezi dvěma mladými lidmi mohlo někdy něco být, nakonec se vzali, a bylo to tak rychlé, že to opravdu nikdo nečekal.

V jednu chvíli byli jen dva známí, co si vlastně ani nesedli. Po nějakém čase už o sobě ale mohli hrdě mluvit jako o manželích. Z příběhu Jiřího Kodeta je vidět, že první odmítnutí nemusí znamenat konec. On se nevzdal a ženu svého života nakonec získal.

Nejprve ji nezaujal

Soňa Kodetová se po střední škole začala živit kreslením titulků k televizním inscenacím. Jednou ji zavedla cesta do Činoherního klubu, kde se s Kodetem poprvé setkala. Bylo jí tehdy 23 let, Kodet byl o 8 roků starší. Na první pohled by ji nikdy nenapadlo, že si s tímhle mužem cokoli začne.

sona kodetova

Zdroj: Profimedia

„Rozhodně jsem nepatřila k jeho největším fanynkám,“ přiznala pro časopis Osudy slavných hvězd Soňa. „Samozřejmě se mi jako herec líbil, ale nic víc, nic míň,“ doplnila s tím, že řada herců ji fascinovala daleko více. Soňa na sobě tehdy měla minisukni a Kodet si ji podle jejích slov hodně prohlížel.

„V našem prvním setkání nebyla ani trocha poezie. A když se mě ten svůdník zeptal, koho hledám, málem jsem zapomněla odpověď, jak jsem byla vykolejená a trochu i dotčená,“ vysvětlila Kodetová. Při jejím odchodu z divadla se jí Kodet zeptal, jak to s nimi bude. „Odpověděla jsem rychle, že nijak, a zmizela jsem,“ směje se Soňa.

Druhá schůzka vyšla lépe

I když jejich první setkání nebylo úplně romantické, osud tomu chtěl, že se dvojice setkala po měsíci znovu. Jiří potkal Soňu na Malostranském náměstí a nabídl jí doprovod z nákupů domů. Po cestě si stěžoval na rozvod se svou ženou, přiznal také, že nemá kde bydlet.

Pár se pak začal vídat častěji. Zpočátku to bylo náročné, Kodet neměl rád Soninu práci, vyčítal jí, že se mu málo věnuje. Pár začal společně bydlet a Soňa si uvědomila, že i přes nedostatky je pro ni Jiří jediným mužem, kterého ve svém životě chce. Když pak jednou při zařizováních na úřadech Jiří zničehonic navrhl, že by se mohli vzít, nejprve se to zdálo jako šílenství.

„Podivila jsem se, že nemáme ani prstýnky, ani kytku, ani svědky, že nejsme na svatbu oblečení. Jiří ale přesvědčil úřednici, aby do půl hodiny sehnala oddávajícího. Za svědky nám šli ona a fotograf, co pracoval pro daný úřad. Naše svatba bez prstýnků a bez rodiny se odehrála během několika minut,“ popisuje Soňa, která s Kodetem nakonec vydržela až do úplného konce.

Zdroj: Časopis Osudy slavných hvězd, Naše hvězdy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články