Jiří Zonyga v minulosti málem přišel o nohu i o práci. Nějakou dobu ho dokonce živila přítelkyně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri zonyga
Zdroj: Profimedia

Jiří Zonyga se do showbyznysu dostal v roce 2008, kdy se stal vítězem české verze soutěže X Factor. Od té doby pravidelně vystupuje v divadlech a na pódiích dělá radost fanouškům. Jeho život ale není jenom procházkou růžovým sadem. V nedávné době měl i poměrně velké problémy.

Jako v mnoha případech českých celebrit to souviselo s pandemickými opatřeními. Někteří umělci se jen velmi těžko potýkali s tím, že nemohou vystupovat, a dostávali se do finančních komplikací. A Zonyga nebyl výjimkou. Málem se musel vrátit ke své původní profesi.

Předtím než se stal zpěvákem a hercem, se živil jako řidič kamionu. A v době největší krize hrozilo, že se bude muset do této pozice alespoň na čas vrátit. Nakonec ho ale zachránila partnerka, která ho psychicky i finančně podržela, a těžké období tak společně překonali.

Řídit by stejně nemohl

I kdyby Jiří hodně chtěl, k řízení se vrátit nemohl. Ačkoli si během svého pěveckého vystupování občas přivydělal jako řidič, moc to nevynášelo a po pár letech toho nechal. A teď si uvědomil, že má jeden zásadní problém a jako kamioňák se už živit oficiálně nemůže.

„Za tu dobu, co jsem to nedělal, mi propadl profesní řidičák, což je u nás taková zvláštnost, že u nás řidiči profesionálové potřebují na velká auta řidičáky dva. A ten by mě stál zhruba tak třicet tisíc, ale kde vzít a nekrást. Tak jsem to zavrhl. Něco jsem pojezdil s dodávkou, pár menších kšeftíků. Naštěstí se návrat ke kamionu nemusel uskutečnit,“ svěřil se pro expres.cz.

Nebylo to přitom poprvé, kdy měl ve své hudební kariéře Zonyga vážné problémy. Už kdysi byl na nějaký čas indisponován a nemohl si vydělávat, tehdy za to ale mohly zdravotní potíže. Dokonce to chvíli vypadalo, že mu hrozí amputace končetiny. Nakonec se z toho ale dostal.

Agresivní zánět

Zranění nohy si Jiří nezpůsobil při řízení, jak někteří fanoušci tipovali. Napadla ho bakterie, kvůli které jeho končetinu pohltil zánět, a bylo třeba dlouhé rekonvalescence. Lékaři skutečně uvažovali i o amputaci nohy. Dnes tak zpěvák vnímá frázi „pevné zdraví“ s nadhledem.

„Myslím, že to byl streptokok. Strašně to bolelo,“ řekl pro super.cz. „Vše kolem mého kolene vypadalo dost drasticky a opravdu moc nechybělo a byl jsem bez nohy. Aspoň tedy podle lékařů. Je totiž dost možné, že prostě viděli, jak k tomu přistupuji, tak mi chtěli jen nahnat hrůzu, abych se opravdu více začal starat o zdraví a nejen o zpívání a hraní,“ popsal.

Dnes už je Zonyga plně na nohou a věnuje se hudbě i muzikálovému herectví, jak nejlépe umí. I když koronavirová krize ještě nepominula, on doufá, že podobná situace jako před časem už nenastane. V partnerce sice má oporu, nechce ale, aby ho musela opět živit.

Zdroj: super.cz, expres.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články