Jiří Štěpnička se ve skutečnosti jmenuje jinak. Prozradíme vám jeho pravou totožnost

od Andrea Světlíková
< 1 minuta čtení
jiří štěpnička
Zdroj: Profimedia

Narodil se sice v Londýně, ale po návratu rodiny do Československa se stal hrdým českým hercem. Dnes je Jiřímu Štěpničkovi sedmdesát tři let a je stálým hercem Činohry Národního divadla v Praze.

Většina televizních diváků ho ale zná ze slavných českých filmů a seriálů, ve kterých se pravidelně objevuje. Zahrál si například ve filmu Ve stínu, v současné době ho můžeme vídat na Primě v seriálu Sestřičky jako doktora Bojana staršího.

Několikrát oceněný

Kromě herectví se umělec věnuje i dabingu. Nejčastěji namlouvá herce Harrisona Forda a Michaela Douglase, ale jeho nezaměnitelný hlas už byl propůjčen mnoha postavám.

V roce 2002 byl Štěpnička oceněn Cenou Františka Filipovského za mužský herecký výkon v dabingu za film Po čem ženy touží. O osm let později získal Cenu Thálie za výkon v činohře.

Představuje se jménem své matky

Jiří Štěpnička se vlastním jménem jmenuje Jiří Samec. Místo toho ale používá pseudonym. I když ani to vlastně není tak úplně pravda, protože má na Štěpničku nárok.

Jeho otec se sice jmenoval Jan Samec, matkou je ale Jiřina Štěpničková, slavná česká herečka. Možná právě proto používá v showbyznysu herec jméno Štěpnička, aby navázal spojení s jejím velkým odkazem.

Ať už je to z jakéhokoli důvodu, v občanském průkazu má příjmení Samec. Diváci ho ale budou navždy znát jako velkého českého herce Jiřího Štěpničku.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články