Jiří Sovák v osobním životě nebyl svatouškem. Pravděpodobně ujel opilý od autonehody, manželka na něj musela brát sekyrku

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Jiri Sovak
Zdroj: Václav Jirsa / Právo / Profimedia

Jiří Sovák opustil svět v roce 2000. Velkolepého herce si i tak ale budeme ještě dlouho pamatovat. Až několik let po jeho smrti se nicméně objevila tajemství, která za svého života skrýval. Věděli jste například, že měl v minulosti způsobit smrtelnou autonehodu?

Jeho život byl podle všeho divoký. Hodně času trávil v nevěstincích, hádal se se svou manželkou, občas v opilosti provedl něco, čeho potom litoval. Jak to bylo ve skutečnosti s jeho autonehodou?

Problémy s alkoholem

4. ledna 1971 došlo v Mníšku pod Brdy k nehodě, při které neznámý řidič srazil chodce. Ten na místě zemřel. Řidič z místa nehody ujel, později se ale ukázalo, že šlo o stejné vozidlo, jaké vlastnil právě Sovák, píše Blesk.

Ačkoli byl pravděpodobně oním bezohledným řidičem právě Sovák, který navíc podle svědků měl tehdy být pod vlivem alkoholu, k odebrání jeho řidičského průkazu nikdy nedošlo.

Zda se Sovák dočkal nějakého trestu, to se v Archivu bezpečnostních složek už bohužel nepíše. Je nicméně známo, že měl přestupků v opilosti na kontě herec více, a v roce 1964 za ně musel dokonce zaplatit 1 000 korun pokutu.

Nevěstince a manželka se sekerou

Sovák byl poměrně divokým člověkem i ve svém manželském životě. Sám přiznal, že v mladším věku trávil rád čas v nevěstincích.

„Ovšem přiznám, že jsem byl kluk zvídavej a že jsem se rád podíval – tu stehýnko, tam prdýlka – pořád někde něco vykukovalo!“ cituje jeho slova Svět Ženy.

Jeho manželka zase v rozhovoru pro Novinky prozradila, že se svým mužem musela mít hodně trpělivosti. „Během našeho manželství jsem vystudovala vysokou školu tolerance. S červeným diplomem,“ řekla doslova. Dodala, že někdy musela vzít demonstrativně do ruky dokonce sekyrku. Nikdy ji ale naštěstí nepoužila.

Zdroj: Svět Ženy, Prima Ženy, Aha!, Novinky, Blesk, Info

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články