Jiří Šlitr a jeho mladá milenka zemřeli společně na otravu svítiplynem. Dokonce se spekulovalo o sebevraždě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri slitr
Zdroj: Borgis / Právo / Profimedia

Svět opustil v roce 1969, svět ho ale zná dodnes a jeho jméno je spojováno s velikánem Jiřím Suchým. Jiří Šlitr zemřel za podivných okolností, a někteří lidé dodnes spekulují, zda šlo skutečně o nehodu. V náručí své mladé osmnáctileté milenky ve věku 45 let skonal po otravě svítiplynem.

K ženám měl Šlitr vždy blízko. Ačkoli se pokoušel si své soukromí střežit, vědělo se o něm, že krásné mladé dívky jsou jeho slabostí. Není tak překvapením, že zemřel právě po boku jedné z milenek, jak uvádí časopis Epocha Extra – Edice napětí – 88 hvězd, které zemřely příliš brzy.

S některými ženami byl déle, jiné byly jenom krátkým povyražením. Pokoušel se o nich nemluvit ani s blízkými přáteli. Dříve či později se ale jeho tajemství vždy provalilo.

Neustálé rozchody a nové ženy

První velký vztah, který se Jiřímu Šlitrovi nepodařilo ututlat, byl s herečkou Sylvou Daníčkovou. S tou žil 11 let, během této doby se ale několikrát rozešli a opět dali dohromady. Mohly za to hádky i neshody, ale také milenky, kterých se Šlitr nedokázal vzdát.

Vztah nakonec definitivně ukončilo narození dcery, kterou měl Šlitr s Bohumírou Peychlovou. Té se pokoušel odolat, sešli se ale několikrát a jemu nakonec došlo, že to opravdu něco znamená. A jeho stálá partnerka pochopila, že ho nikdy nebude mít jen pro sebe.

O svém rodičovství dlouho mlčel a ani jeho rodiče netušili, že mají vnučku. To se podle Epochy Extra dozvěděli až po smrti syna. Šlitr nějaký čas působil v Anglii, nijak se tam ale neuchytil a po půl roce se vrátil do Čech.

Nehoda, nebo sebevražda?

Suchý se Šlitrem k sobě našli cestu až rok před umělcovou smrtí. Ačkoli se znali už dříve a spolupracovali spolu, dobrými přáteli se stali až téměř na poslední chvíli. To bylo Suchému údajně později líto.

Během vánočních svátků v roce 1969 pozval Šlitr pár přátel na sváteční oběd. Během toho odešel, aby si údajně něco zařídil. Už se ale nikdy nevrátil. Nalezen byl po pár hodinách mrtvý v bytě své milenky. Společně s osmnáctiletou dívkou se otrávil svítiplynem.

Mohlo jít o obyčejnou nehodu. Hodně se ale i dodnes spekuluje o tom, že pár spáchal společnou sebevraždu. Nic tomu ovšem nenasvědčuje, žádný vzkaz na rozloučenou se nikdy nenašel a podle přátel byli oba lidé psychicky stabilní. Ví se ale, že byl Šlitr velmi introvertní a pokud měl problémy, možná o nich jen nemluvil.

Zdroj: Epocha Extra – Edice napětí – 88 hvězd, které zemřely příliš brzy, Krajské listy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články