Jiří Růžička kvůli špatnému životnímu stylu trpěl. Uvízl i ve sprše

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri ruzicka
Zdroj: Profimedia

Při zmínce o trilogii Slunce, seno… se vybaví lidem kromě dalších postav také Helena Růžičková a její syn Jiří. Životní styl herce ničil, a v mladém věku ho tak stál život. Bylo mu pouze 43 let, když opustil svět. Ještě před smrtí navíc prošel mnohým trápením.


V oblíbené české komedii ztvárnil roli tlustého Josefa. Přídomek mu nevadil, na jednu stranu se mu smál, na tu druhou si uvědomoval, že je to pravda. Nikdy nežil příliš zdravě, na jeho postavě se to samozřejmě podepsalo. I tak byl ale sympaťák, po jehož odchodu svět zaplakal.

Herec zemřel na mozkovou příhodu v roce 1999. Jeho matka dlouho otálela, než se rozpovídala o jeho posledních letech. Nakonec se ale podle deníku Extra kdysi svěřila s tím, co všechno jejího syna před smrtí trápilo. A málo toho nebylo.

Herec měl 300 kilo

Herec měl velmi špatnou životosprávu. I jeho maminka byla při těle, také svět opustila v poměrně mladém věku, když podlehla rakovině ve svých 67 letech. Přesto na tom ale nikdy nebyla tak zle jako Jiří.

Jednou mu lékaři navážili neuvěřitelných 300 kilogramů. Žádná jejich varování ale nepomohla, herec se sebou nedokázal nic udělat, a nakonec na to doplatil. Ještě před smrtí si ale on i jeho matka dělali z váhy legraci. Ona se tak jednou svěřila i s tím, jak Jiří uvízl ve sprše.

„V Itálii měli sprchové kouty postavené pro hubené Italy. Takže Jirka se do něj napasoval, vešel se, ale jak na sebe pustil horkou vodu, tak nějak nabobtnal… Já byla v zoufalé situaci, on zůstal nahý ve sprše, ze který se nemohl dostat ven,“ zavzpomínala se smíchem.

15 litrů coly za noc

Podle Aha! neměl herec problém vypít až 15 litrů coly za noc. Není se tak čemu divit, že strávil víc času v nemocnici než doma. Poslední roky před smrtí byl ve špitálech tak často, že už to ani později nepočítal. A problémy měl dokonce i na nemocničním lůžku.

„Jirku v nemocnici ve Slaném chodilo denně obracet šest hasičů. Dávala jsem jim tisícovku denně. Byl tam skoro čtvrt roku. Personál ho neuzvedl,“ povyprávěla Růžičková. Když Jirka v nemocnici usiloval o život, svěřoval se s trápením rodině dopisy.

„Psal nám, že v noci chodila jedna zdravotní sestra a cpala mu buničinu do hadiček, které přiváděly kyslík a potřebné léky. Prý to dělala proto, že jsem kandidovala za KSČM do Senátu, a říkávala mu, že její rodiče trpěli a umírali v komunistickém lágru, a tvoje máma za ně kandiduje, tak ty taky chcípneš,“ popsala závěrem smutně.

Zdroj: Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články