Jiří Langmajer dal do souvislosti Ukrajinu a třídění odpadu. Někomu jeho vtípek přijde za hranou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri langmajer
Zdroj: Profimedia

Jiří Langmajer se na svém instagramu pravidelně snaží dělat vtípky, kterými by si získal pozornost fanoušků. Jenomže ne vždy je jeho myšlenka úplně jasná a na některá témata je lepší nežertovat. V posledním příspěvku Langmajer tvrdí, že myslí na Ukrajinu. Jenže lidé se v názoru na jeho video neshodnou.

Řada Čechů stále Ukrajince podporuje, pomáhá finančně i materiálně a snaží se udělat pro zemi napadenou Ruskem maximum. Stále víc a víc jedinců se ale bouří proti tomu, že údajně vláda dělá pro Ukrajince první poslední, zatímco na Čechy si nikdo nevzpomene.

Ačkoli za to tak uprchlíci úplně nemohou, některým začíná jejich přítomnost u nás vadit. Proto si mnoho fanoušků není jistých tím, jak mají Jirkovo video chápat. On na něm totiž svou náklonnost k Ukrajině představuje pomocí popelnic.

Langmajer myslí na Ukrajinu

„Taky myslím na Ukrajinu,“ svěřuje se Langmajer v krátkém klipu, na kterém ke žluté popelnici přistaví modrou. Barvami Ukrajiny sice možná dává najevo, že mu není země lhostejná, někteří fanoušci ale mají pocit, že chtěl říci něco jiného.

Někteří jeho sledující totiž mají pocit, že chce Langmajer naznačit, že jsou ukrajinští uprchlíci doslova odpad. A zatímco někteří se tomuto vtípku s nadsázkou smějí, jiným to připadá kruté a nejsou s Langmajerovým jednáním spokojeni.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiří Langmajer (@jirkalangmajer)

„Měli bychom třídit,“ říká Jirka ve videu. Jenomže ani tuhle narážku neberou lidé jako motivaci k ekologickému jednání, ale spíše jako urážku ukrajinských běženců. Není se tak čemu divit, že komentáře pod videem jsou nejednoznačné.

Je to sranda, nebo není?

„Jako ironie dobré, Jirko. Já už jsem se lekl, že jsi také z toho všeho zblbnul,“ píše se v jednom z komentářů. V dalším pak jiný sledující dodává: „Dobrá inspirace, Jirko, třídíme odpad! Díky.“ Ne všichni fanoušci, zdá se, pochopili, o co herci šlo.

„Třídím už deset let, není to nic obrozeneckého. Hlavně to chce přemýšlet, co propagujeme, a zda víme, co propagujeme,“ pokusil se o moudro sledující Jirkova instagramu. „Ještě že mám červenou na nebezpečný odpad, bílou na klasiku a modrou na papír,“ píše se v dalším komentáři.

Celou debatu pak zakončuje fanynka, která se rozčiluje nad nechápavostí lidí a vzkazuje fanouškům: „Žasnu, kolik lidí to tady bere jako fór, nebo dokonce ironii. Tak jste to přece nemyslel, Jirko, ne?“ ptá se. Na její komentář ale prozatím nikdo neodpověděl.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články