Jiří Lábus nedá na Vršovice dopustit. S hereckými kolegy ale dříve jezdil na mejdany na chalupu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jiri Labus
Zdroj: foto CNC: Marek Patek, Pavel Machan, David Kundrat, Martin Hykl / CNC / Profimedia

Herec Jiří Lábus má celý svůj život spojený s bydlením v okolí Vršovic a Vinohrad. Na Prahu nedá dopustit a je naprosto spokojený. Koneckonců, když už má města plné zuby, jezdí odpočívat na svou chalupu do Volyně, kde mimo jiné pořádá mejdany s kamarády.

Jeho maminka bydlela ve Vršovicích v podnájmu. Lábus na období, kdy v domě pobýval s ní, vzpomíná velmi rád. „Vršovice pro mě znamenají mimo jiné procházku historií,“ říká v rozhovoru s Renatou Chmelovou.

Další stěhování by už nepřežil

Nějaký čas bydlel Lábus na Vinohradech. Potom ale sháněl nové bydlení a rozhodl se vrátit tam, kde to zná. Nyní už dlouhé roky žije právě ve Vršovicích.

Na dotaz, kam všude se po Praze musel stěhovat, se smíchem odpovídá: „Jen po trase Vinohrady–Vršovice. Další stěhování bych nepřežil, bohatě mi to stačilo.“

„Bydlím v ulici, kde je velké množství obchodů a kde všechno koupím během krátké chvíle. Pro mne je to z časových důvodů úplně ideální. Nemusím nikam chodit ani jezdit, navíc nevlastním auto. Jsem tu velice spokojený,“ vysvětlil herec, který si v roce 2018 shodou okolností zahrál v divadelním představení s názvem Vršovice jsou zlatý, řek tatínek.

Odpočinek i mejdany na chalupě

Lábus má Prahu rád, protože má všechno blízko. Na druhou stranu si ale někdy rád od města odpočine. Vlastní chalupu ve Volyni, kam jezdí občas s přáteli. Podle Aha! zdědil místo po rodičích. Především dříve se tam pořádaly mejdany, na které prý nikdy nezapomene.

„No jo, to tu bývalo veselo! Jezdívala sem Dáša Veškrnová, ta Hanušová z Kouzelníka, Kaiser, Konvalinková, Roden a další. Jedlo se, pilo se, zpívalo,“ prozradil v roce 2015 jeden ze sousedů.

Server Poznat svět uvádí, že chalupa sice není nijak velká, má ale malý dvorek a uvnitř je velmi hezky zařízená. Na nějaké to divočejší posezení s kolegy by tak rozhodně stačila i dnes.

Zdroj: Blog Renaty Chmelové, Naše Praha, Aha!Poznat svět

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články