Jiří Krampol věděl, že to bude bolestivé, ale netušil, jak moc. Prožil nejhorší natáčení svého života

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri krampol
Zdroj: Profimedia

Jiří Krampol je vynikající český herec, který si prošel mnohým. Není se tak čemu divit, že v současné době chystá tato herecká legenda film, ve kterém si zahraje hlavní roli. Aby také ne, půjde o životopisný snímek jeho samotného. V životě toho totiž hodně zažil a některé zážitky nebyly nejveselejší.

Natáčení filmu začal Krampol na místě, kam se vrací často a nikdy to pro něho není snadné. Na hřbitově u hrobu své zesnulé manželky. Herečka Hana Krampolová zemřela v srpnu roku 2020 ve věku 59 let. A dodnes samozřejmě její ztráta Jiřího neskutečně bolí.

Jelikož kvůli počasí po sněhové bouři na hřbitově téměř nikdo nebyl, herec rozhodně neskrýval své emoce. Přípravu životopisného filmu tak začal v slzách. Podle Aha! dokonce prozradil, že na svou ženu myslel i při poslední hospitalizaci v nemocnici, která proběhla zhruba před měsícem.

Kvůli nedostatku financí to bude náročná cesta

„Ležel jsem ve stejné nemocnici, předtím jsem za Haničkou hodně chodil, tak jsem často vzpomínal,“ řekl o svém pobytu ve zdravotnickém zařízení. Podle lékařů u něj tehdy šlo doslova o život, a není se tak čemu divit, že si vybavoval právě nejdůležitější osoby ze svého života.

Natáčení filmu bude pro Krampola velmi náročné. Kvůli zdravotním problémům a koronavirové krizi nemá ještě shromážděny všechny peníze, které budou k dokončení snímku potřeba. I přesto se ale rozhodl na něm začít pracovat. První obraz připravili prozatím pouze ve třech.

Jiřímu Krampolovi s natáčením zatím pomáhal manažer projektu Miloš Schmiedberger a režisér Zdeněk Kovář, který zastal také funkci kameramana. „Fakt je, že není na co čekat,“ říká manažer. „Jsem vděčný režisérovi, štábu i účinkujícím, že zatím netrvají na honorářích,“ dodal.

Život je sranda

Jiří Krampol se kromě herectví proslavil i jako moderátor pořadu Nikdo není dokonalý. Právě v něm se fanoušci často zasmáli vtipům a vyprávění hostů, a je tak jasné, že pracovní název připravovaného filmu Život je sranda má své opodstatnění.

Společnými silami se tvůrci snaží docílit toho, aby byl snímek nejen o smutných věcech, ale aby pravdivě zachycoval okamžiky z hercova života a především se zaměřil na ty veselé. „Režisér Zdeněk Kovář, který se už tak ujal své taktovky, bude pokračovat již příští týden v natáčení na Kladně,“ prozradil Schmiedberger.

Podle jeho slov není na co čekat, protože on ani Jiří už rozhodně mladší nebudou a je třeba se do všeho pustit, dokud mají síly. Navíc je velmi pravděpodobné, že pandemie jen tak neodezní, a čekat na zlepšení situace by byl nesmysl. Tvorba snímku je tak v plném proudu.

Zdroj: Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články