Jiří Krampol prohlásil, že Dáda trpí alkoholickou demencí. Felixovi poradil, co s tím

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
patrasova krampol
Zdroj: Profimedia

Dagmar Patrasová s alkoholem bojuje už dlouho. Ačkoli několikrát tvrdila, že s ním sekla, v poslední době o tom hodně lidí pochybuje. Na narozeniny svého manžela Felixe totiž bourala se svým automobilem, dechové zkoušce se ale odmítla podrobit. Řada celebrit má proto o Dádě jasno. Patří k nim i Jiří Krampol.

Krampol si se svou dnes již zesnulou manželkou Haničkou také prošel něčím podobným. „Alkoholismus je nemoc jako každá jiná. Jenže Dáda se zaboha nechce léčit,“ řekl herec poté, co se o nehodě dozvěděl. Felixe Slováčka prý v tomto ohledu upřímně lituje.

Nedávno Krampol strávil se Slováčkem čtyři dny v lázních. Proto ho prý ani nepřekvapuje, co se za volantem Dádě stalo. Kamarád se mu totiž svěřil, jaká trápení s ní doma poslední dny prožívá. Muzikant oznámil, že je v situaci, kdy je prakticky bezmocný.

Pomoc odmítla hrubými slovy

„Téma pití řešíme s Felixem už dlouho. Každý se občas napijeme, ale Dáda má problém. Když jsem jí řekl, aby se šla léčit, poslala mě do p*dele,“ přiznal podle Blesku Krampol. O tom, že má Patrasová opět problémy s alkoholem, vypovídá i video zveřejněné nedávno na webu deníku Super.

Krampol podle svých slov zná Patrasovou od šestnácti let. Tvrdí, že to vždy byl nadaná žena, která měla velkou budoucnost. „Ale co dnes vyvádí, je šílené. Je jí škoda,“ dodává herec. Soucítí také s Felixem, protože sám dobře ví, jak rodinní příslušníci s alkoholiky bojují.

Největší problém je v tom, že alkoholiky je velmi těžké dovést k léčbě, musí totiž především sami chtít. „Já to peklo zažíval s Haničkou osm a půl roku. Nemohl jsem ji ale opustit, protože by zemřela. A taky jsem ji měl rád,“ přiznává s tím, že si plně uvědomuje, v jaké situaci Felix je.

Zemře buď ona, nebo někdo další

Podle Krampola je teď především na Slováčkovi, aby Dádu dostal co nejdříve na léčení. V opačném případě totiž nejspíš dojde k tragédii. „Pokud Dádu nedostane na léčení, jako jsem já dostal Haničku, tak ta holka buď umře, nebo to skončí smrtí někoho jiného,“ řekl.

Herec nakonec dodává, že jeho Hanička trpěla dokonce alkoholickou demencí. U Dády to podle něj nebude jinak. „Felixovi jsem zdůrazňoval, že jediná možnost, která existuje, je nedobrovolně Dádu zavřít na půl roku do blázince, prakticky do koncentráku. Je nutná tvrdá abstinence. Není to jisté řešení, je to pokus,“ vysvětlil.

Felix se teď bojí, že by se Dagmar Patrasové nebo někomu v jejím okolí mohlo něco stát. Pondělní bouračka totiž nebyla její první. Kdysi dávno už podobnou situací prošla, tehdy nadýchala policistům přes 2 promile alkoholu. Na dva roky přišla o řidičský průkaz a platila 150 000 pokutu. Že by se poučila, se ale nezdá…

Zdroj: Blesk, Extra, Aha!, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články