Jiří Krampol popsal, jak utekl hrobníkovi z lopaty. Otevřeně promluvil i o svém současném zdravotním stavu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri krampol
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Podle celé řady přátel se Jiří Krampol nikdy neuměl šetřit. Často si zahrával se svým zdravím, a když pak míval problémy, nikdo se tomu nedivil. V nedávné době na tom byl ale tak špatně, že ho to leccos naučilo. Teď to vypadá, že si svého života začne konečně vážit.

Podle extra.cz byla v nedávné době situace u herce a moderátora tak vážná, že se doslova loučil se životem. Dnes se cítí jako znovuzrozený a dává se do kupy po pobytu na jednotce intenzivní péče. Tam skončil poté, co dostal těžký zápal plic, který je v jeho věku velkou komplikací.

Třiaosmdesátiletému herci následkem nemoci dýchací orgány fungovaly na pouhých 20 procent a jeho stav byl velmi vážný. Podle lékařů bylo dokonce zasaženo i srdce a chvílemi se dalo říci, že Krampol doslova bojuje o život. On sám se přiznal, že se už doslova loučil se životem.

Byl prý podělaný strachy

„Bylo to tak vážné, že jsem byl opravdu podělaný strachy a loučil jsem se se životem. Byl jsem kandidát na mrtvolu. Beru to jako vážné napomenutí a druhou šanci od toho tam nahoře. Už se nikam nepoženu. Hlavní je, že i ve svém věku můžu dýchat a žít,“ svěřil se Krampol podle Blesku.

Naděje ale naštěstí umírá jako poslední. Moderátor nakonec dostal další příležitost, a to především díky péči lékařů, kteří se o něho skvěle postarali. „Doktoři jsou géniové. Dali mě tak do pořádku, že mi už deset let nebylo líp,“ směje se dnes Jiří.

„Tým profesora Špačka mě dal neskutečně dohromady. Jemu a všemu zdravotnickému personálu Nemocnice Na Františku nikdy nemůžu přestat být vděčný. Konečně se zase můžu nadechnout, do toho mi srovnali novým budíkem obě srdeční komory, takže se mi líp prokrvuje a okysličuje mozek a vlastně úplně všechno,“ nechal se Krampol slyšet.

Dlouho mi tak dobře nebylo

V současné době si herec svůj zdravotní stav jenom pochvaluje. Na to, jak hrozně mu bylo ještě před nějakou dobou, je mu teď prý skvěle. Tak jenom doufejme, že opět nezačne své zdraví podceňovat. Podle mnoha kolegů by měl hodně odpočívat a dávat na sebe pozor.

„Dřív jsem ušel pár kroků a už jsem musel odpočívat. Teď chodím v pohodě. A k tomu pomáhá i asi osm kilogramů dole. Taky jsem zjistil, že jsem musel ztlumit televizi, strašně řvala. Taky vidím jasněji a mám rychlejší reflexy. Deset let jsem na tom nebyl líp,“ jásá Krampol.

Herec dodává, že nikomu nepřeje, aby si prošel tím, co on. Boj o vlastní existenci rozhodně není nic, co by měl člověk zažít. Tak snad ho to poučilo a bude trochu vnímat to, že už není nejmladší, jak ho nejen lékaři, ale i mnozí kolegové nabádají.

Zdroj: extra.cz, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články