Jiří Kodet by dnes oslavil 84. narozeniny. Jeho život provázely mnohé skandály

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri kodet
Zdroj: Profimedia

Jiří Kodet se nejvíce proslavil svou rolí ve filmu Pelíšky. Tam ztvárnil válečného invalidu s cholerickou osobností. Jenomže podle jeho známých byl v reálném životě ještě horší. Dnes by slavný herec oslavil 84. narozeniny a mnoho lidí by na něho rádo vzpomínalo v dobrém. Bohužel ho ale provází spíše negativní pověst.

„Můj brácha byl neuvěřitelný člověk, vždycky přišel, rozbil byt a zase odešel. Byl docela excentrický a byl to velký herec,“ svěřil se Blesku v roce 2015 jeho bratr Kristian. „Nikdy jsem nevěděl, jestli hraje divadlo, nebo to myslí vážně. Dostával mě takhle furt,“ zavzpomínal.

Bratři se dlouhých 13 let neviděli, protože Kristian v roce 1979 emigroval do New Yorku, kde zůstal až do revoluce. Bohužel, po návratu nečekalo na bratry žádné milé shledání. Spíše spolu nevycházeli a Jiří podle všeho dělal jeden skandál za druhým.

V něčem byl i vzorem

Ačkoli si bratři v mnohém nerozuměli, například ohledně vztahů se ženami byl Jiří pro Kristiana vzorem. „Měl navrch. Byl o dvanáct let starší a v letech, kdy jsme spolu třeba mohli soupeřit, tak to nešlo. On měl se ženami větší zkušenosti,“ svěřil se Kristian.

Jenomže ani v rámci vztahů se ženami se nevyhnul Jiřímu zážitek, který ho proslavil ne zrovna v tom nejlepším světle. Podle dostupných informací měl totiž mít poměr s milenkou svého otčíma. V toce 2017 o tom informoval deník Blesk.

„Žili jsme s Jirkou, Evelynou, s mým tátou a mámou pohromadě. Jirka se s mým otcem snášel velice dobře, on ho učil jezdit na kole a bruslit. Bylo to šťastné období,“ popsala svého nevlastního bratra sestra Julie Juhanová. Ta o Kodetovi napsala také v knize Život ve stínu slavného hereckého rodu Steimarů.

Nešťastná náhoda zvěčněna v médiích

„V době, kdy jsme bydleli v bytě po Jiřím Trnkovi, objevila matka v noci na záchodě krysu. Křičela tak, že na chodbu vyběhl Jirka s fleretem, aby zvíře zabil,“ vylíčila jednu ze starých historek Julie. „Spolu s ním vyšla z pokoje taky jistá paní Hlaváčková, manželka známého klavíristy. Byla to stejná paní, s níž byl táta ještě před emigrací nevěrný své ženě,“ dodala.

Podle jejích slov si dodnes není jistá, zda měla její matka větší trauma z krysy, nebo z toho, čím ji překvapil Jiří Kodet. Historka se dostala do médií, a ačkoli podle některých jde o úsměvnou situaci, pro herce to byl nejspíš trapas, který ho provází i několik let po jeho smrti.

Ačkoli byl život Jiřího Kodeta plný problémových situací a média si na něm smlsla hned několikrát, bezpochyby to byl skvělý herec, který dokázal své role ztvárnit dokonale. Fanoušci proto jistě mají alespoň trochu důvod vzpomínat na něho v dobrém.

Zdroj: Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články