Jiří Kajínek si uvařil šišky s mákem. Sledujícím se sbíhají sliny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri kajinek
Zdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Před pár dny vyhlásil Jiří Kajínek na svém instagramu pátrání po šuláncích s mákem. Polonahý na videu zoufale prosil, zda by mu někdo nedoporučil brněnskou restauraci, kde by si svou oblíbenou pochoutku mohl dát. Netrvalo dlouho a odpovědí měl dostatek. Dokonce na to, aby mohl několik verzí pokrmu porovnat.

„Říká se tomu šišky s mákem, šlíšky s mákem, trhance s mákem nebo ještě šulánky s mákem,“ vysvětlil před časem svým sledujícím na instagramu. „Kdyby někdo věděl, kam na ně v Brně zajít, budu vděčen,“ dodal s širokým úsměvem.

Těžko říct, zda jeho fanoušky zaujal výčet pojmenování, který vymyslel pro jedno jediné jídlo, nebo byli sledující okouzleni jeho nahou chlupatou hrudí u rybníka. Každopádně v komentářích se objevila celá řada rad, a Kajínek tak mohl několik dní v kuse cestovat od místa k místu a dopřávat si sladký oběd v mnoha podobách.

Nakonec se rozhodl, že si je udělá sám

Většina chlapů by nejspíš dala přednost pořádnému kusu masa. Jak se ale ukázalo, Kajínek je spíše na sladké. A i když našel několik míst, kde se dají jeho oblíbené šulánky objednat, nakonec se rozhodl, že si je udělá sám doma. A s výsledkem se samozřejmě nezapomněl pochlubit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiří Kajínek (@kajinek_official)

„Přátelé, děkuji vám za několik tipů na to, kde se dají v Brně ochutnat šišky s mákem, šlíšky, nebo něco v tomto smyslu,“ prohlásil Kajínek v novém videu. Ke zklamání mnoha sledujících tentokrát nezopakoval celý seznam pojmenování, a dokonce vynechal i své oblíbené označení šulánky s mákem.

„Vyzkoušeli jsme jedny, na druhé jsme šli, ty byly vyprodané. Takže nezbylo nic jiného, než si je udělat sám. Už jsem je ochutnal, všem doporučuji. Je to Ú-ŽAS-NÉ!“ pochválil si výtvor. Recept ale nesdílel. Jak si mají šulánky udělat lidé doma, nejspíš musí pochopit jen z talíře plného podivně vypadající žlutočerné hroudy.

Všichni najednou milují šišky s mákem

Se svým videem se překvapivě dočkal Kajínek velkého úspěchu. Řada lidí totiž podle všeho dostala na šišky s mákem chuť. Pod příspěvkem tak přibývají zajímavé komentáře. Je tedy nutné podotknout, že některé nejsou úplně zveřejnitelné, a to jednak kvůli slovníku, ale také kvůli gramatice některých sledujících.

„No teda paráda, hroznou chuť jsem na to dostala,“ svěřuje se jedna z fanynek, zatímco druhá hned z Kajínkova videa poznala, že jsou jeho šlíšky s jistě s láskou vařené. „Kde se můžu stavit?“ ptá se pak další. „Doma je doma,“ připsal jiný fanoušek. Nejspíš narážel na domácí recept na úkor jídla z restaurace, vzhledem ke Kajínkově minulosti ale možná slova nezvolil úplně nejlépe.

Zdá se, že zatímco ještě před pár lety byl pro mnohé Kajínek kontroverzní odsouzenec, dnes je z něho nejen celebrita, ale částečně také šéfkuchař, který by si s klidem mohl otevřít restauraci. Jeho šišky s mákem by se nejspíš staly vyhlášenými a podnik Kajínkovy šulánky by byl očividně denně narvaný.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články