Javier Bardem a Penélope Cruz čekali patnáct let a jedno opití, než se z nich stali milenci

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Penelope Cruz a Javier Bardem
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Potkali se již v roce 1992 a na filmovém plátně proběhl jejich první polibek, který byl plný vášně. I přesto to trvalo dalších patnáct let a jedno opití, než se Javier Bardem a Penélope Cruz stali milenci. Proč svůj vztah další tři roky tajili? Prý to bylo jejich společné rozhodnutí a nyní toho nelitují. I po letech působí tato dvojice stále zamilovaně a prioritou je pro ně rodina.

Když spolu v roce 1992 natáčeli film Jamón, Jamón, bylo Javierovi 23 let a Penélope pouhých 16. Právě to byl prý důvod, proč se Javier držel stranou, protože byla Penélope v té době ještě nezletilá.

Museli se opít

„Mezi námi byla evidentní chemie. Chci říct, je to všechno ve filmu. Je to jako dokument naší vášně,“ řekl pro GO Bardem s tím, že mimo plátno se ale nic nestalo.

Po filmu zůstali v kontaktu a znovu se sešli až v roce 2007 při natáčení filmu Vicky Cristina Barcelona.

„Ale ani jeden z nás by neudělal první krok. Nevím, jestli jsme se styděli, nebo jsme se snažili být příliš profesionální. Každopádně to došlo až do posledního natáčecího dne a nic se nestalo,“ pokračoval herec v rozhovoru pro GO.

Naštěstí prý zakročil jeden kamarád, který uspořádal party, na které odpadly veškeré zábrany, a od té doby jsou prý spolu.

Na filmovém festivalu v New Yorku téhož roku si již reportéři z Page Six všimli dotyků mezi herci, když si mysleli, že se nikdo nedívá.

O měsíc později již nebylo o jejich vztahu pochyb, když byli oba herci zachyceni paparazzi z Just Jared během společné dovolené na Maledivách.

Popírat vztah bylo společné rozhodnutí

I přesto na všech tiskových akcích k filmu Vicky Cristina Barcelona popírali, že by spolu chodili. Javier Bardem později uvedl, že si nebyl jistý, zda chce strávit život s Penélope.

Herečka má totiž dle něj to, čemu říká „milující krev“, a je prý stejná jako její postava ve filmu, která při hádce hází talíře. „Opravdu to chci?“ přiznal Javier v rozhovoru pro GO, že byl chvíli zmatený z toho, zda s herečkou chce být.

Za roli ve filmu získala Penélope svého prvního Oscara a při děkovné řeči poděkovala celému týmu a stále odmítala přiznat vztah s kolegou.

V roce 2009 se měla dvojice dle Town and Country zasnoubit, ale veškeré zvěsti o svém vztahu buď nekomentovala, nebo popírala. Penélope až téměř o deset let později prozradila, že na začátku jejich vztahu se rozhodli nic nesdílet veřejně.

„Pro nás to bylo opravdu dobré rozhodnutí, nemluvit o našem vztahu. Připadalo by mi velmi zvláštní, kdybychom to udělali jinak. Prostě jsem to nedokázala,“ vysvětlila v roce 2019 herečka v rozhovoru pro Tatler.

Svou lásku již neskrývají

Jejich první oficiální vystoupení jako páru proběhlo v roce 2010 na Goya Awards! Ale chovali se jako profesionálové a nebyli zachyceni spolu.

Teprve na 63. festivalu v Cannes se fanoušci této dvojice dočkali veřejného vyznání, když Javier vyhrál cenu za nejlepšího herce ve filmu Biutiful.

„Sdílím tuto radost se svou přítelkyní, společnicí, láskou: Penélope. Moc ti dlužím a moc tě miluji,“ šokoval svou otevřeností herec při děkovné řeči.

Od té doby svou lásku již neskrývali, v roce 2010 se tajně vzali na soukromém ostrově jejich kamaráda Johnnyho Deppa. O rok později se jim narodilo první dítě, syn Leo. V roce 2013 pak přivítali dceru Lunu.

„Jakmile jste rodina, všechno je jiné. To je priorita, jak by to mělo být. Nejsme výjimkou,“ řekl v roce 2019 pro Vulture a dal tak jasně najevo, co je pro něj v životě nejdůležitější.

Zdroje: GQ, Page Six, Just Jared, Town and Country, Tatler, Vulture

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články