Jaroslava Obermaierová přepsala chalupu na syna. Bývala to ruina, teď je z ní nádherný rodinný dům

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jaroslava obermaierova
Zdroj: Nextfoto

Ve svých 76 letech se Jaroslava Obermaierová rozhodla k velmi významnému kroku. Chalupu, kde tráví většinu svého volného času, přepsala na svého syna, aby měla jistotu, že o dům bude v budoucnu dobře postaráno. A věří mu dokonce natolik, že si ani v dokumentu nepojistila, že může na chalupě zůstat.

V seriálu Ulice se proslavila jako drbna Nyklová. Herečka, kterou fanoušci milují a jejíž umělecké schopnosti uznávají, se už před lety odstěhovala z Prahy. Život ve velkém městě už nebyl ničím pro ni, a rozhodla se proto pro venkov. V chalupě v Hulicích na Benešovsku od té doby žije.

„Tady je mi krásně, nic mi tu nechybí, a když natáčím, tak do Prahy je to jen kousek,“ svěřila se deníku Aha! herečka. Letos v březnu se ale rozhodla, že by měl novým majitelem domu být její syn, na kterého tak nemovitost přepsala. „Stejně by mu to jednou připadlo, tak jsem chtěla, aby se o barák naučil starat. Převedla jsem na něj i veškeré energie a všechno kolem,“ objasnila.

Jak se z ruiny stalo velkolepé sídlo

Už v minulosti podle Extra Obermaierová přiznala, že v chalupě původně netekla voda, musela se na ní udělat řada rekonstrukcí a mnoho lidí prý nevěřilo tomu, že bude ruina jednou obyvatelná. Ale díky péči a trpělivosti nejen herečky se nakonec z domu stalo doslova velkolepé sídlo.

V současné době je v domě velká kuchyň, hned vedle místnost se starými, ale funkčními kamny. V té jsou dvě postele a v zimě se tu člověk krásně zahřeje. Do patra pak vedou úzké dřevěné schody do hostinského pokoje. Tady si herečka vychutnává kávu při posezení s přáteli.

Nakonec je v patře také malý koutek, ve kterém Jaroslava skladuje dary od přátel, vystavuje různé sošky a umělé květiny a shromažďuje jednoduše všechno, na čem jí záleží. Celý dům je na jednu stranu veden ve starém stylu, na tu druhou je ale moderně zařízený. Pro Obermaierovou má chalupa nevyčíslitelnou hodnotu.

Přesto se rozhodla dům předat dál

Jaroslava dům zdědila po svém strýci. Po všech rekonstrukcích, které se na něm provedly, je pro ni v současné době místem, kde by chtěla dožít. Přesto svému synovi věří natolik, že na něho dům přepsala bez pojistky. Jednoduše doufá, že svému jedinému dítěti může plně věřit.

Ačkoli se přiznala, že její syn přišel na svět v podstatě náhodou, že vlastně nikdy děti neplánovala, dnes je za něj ráda, dává mu veškerou lásku, kterou má, a plnou důvěru. Předpokládá tak, že to bude fungovat i naopak. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tomu tak nebylo.

Herečku nyní trápí jenom jediné: „Je strašné, jak se všechno zdražuje. Když dám dohromady můj důchod a invalidní důchod mého syna, tak tak nám to vystačí na zaplacení energií. Na luxus, jako je chleba s máslem, už pak nezbude. Takže budu muset pracovat, dokud nepadnu,“ postěžovala si.

Zdroj: Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články