Jaroslava Obermaierová by kvůli plynu klidně jednala i s Putinem a Orbánem. Vláda dle ní nepomáhá nikomu a v ničem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Obermaierova Jaroslava
Zdroj: Profimedia

Současná obtížná ekonomická situace dolehla úplně na všechny. A ani čeští umělci na tom zřejmě nejsou úplně nejlépe. Alespoň tedy podle vyjádření herečky Jaroslavy Obermaierové. Ta dokonce dorazila i na zářijovou protivládní demonstraci. Její řešení vysokých cen za plyn je ale lehce kontroverzní.


Sedmašedesátiletou herečku Jaroslavu Obermaierovou mohou diváci vidět téměř každý den v seriálu Ulice, kde ztvárňuje Vilmu Nyklovou.

Bojí se budoucnosti

Stále se ale objevuje také v Divadle Broadway. Například ve hře Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích účinkuje už více než deset let.

Jak sama říká, práce ji stále baví. Jedním dechem dodává, že bez těchto přivýdělků by jen těžko vyšla. Teď ji kromě nedostatku financí trápí i nedostatek plynu.

Klidně by odebírala plyn od Putina

„Děsím se toho. Co udělám? Přemýšlím, že jestli nespáchám sebevraždu, tak kde si půjčím? Plyn začal být exkluzivní věc,“ svěřila se s velmi překvapivým názorem deníku Aha!

„Nemohu topit dřevem. Před několika lety se u nás plynofikovalo, tak mám plyn. Já si ale klidně udělám smlouvu s Putinem nebo Orbánem,“ stupňovala svá prohlášení pro Extra herečka.

Jedním dechem ale dodala, že jí vlastně nejde o sebe, ale o ostatní. „O sebe se nebojím. Bojím se o jiné lidi. Já se mám dobře. Ale ostatní lidi se nemají. A hlavně do budoucna se už dobře mít nebude nikdo z nás,“ vysvětlila.

Přišla demonstrovat

Její obavy byly tak velké, že se dokonce rozhodla demonstrovat. 21. září se vydala na Václavské náměstí na protivládní setkání, které neslo název Česko na 1. místě.

„Chtěla jsem svou účastí podpořit lidi, kteří si o této vládě myslí totéž, co si myslím já,“ prozradila deníku PrahaIN. S prací vlády totiž není Vilma z Ulice ani trochu spokojená. „Nepomáhá nikomu, nepomáhá v ničem,“ vysvětlila.

Z uměleckých kruhů se této akce nikdo příliš nezúčastnil. Kromě Obermaierové tam vystoupil například zpěvák kontroverzní skupiny Ortel Tomáš Hnídek. Naopak na pódiu nechyběli političtí zástupci SPD a KSČM.

Zdroj: Extra, Aha!, PrahaIN, Lidovky

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články