Jaroslav Svěcený před lety podstoupil operaci prostaty. 3 měsíce ležel v nemocnici, dokonce uvažoval o sebevraždě

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Sveceny Jaroslav
Zdroj: Profimedia

Už jsou to více než tři roky, kdy se umělci Jaroslavu Svěcenému obrátil život vzhůru nohama. Z přehlížených zdravotních potíží se staly velmi závažné komplikace, které vyústily v náročnou operaci. Slavný houslista zůstal zcela sám se svým strachem. Dokonce se mu nevyhnuly ani myšlenky na sebevraždu.

Někdy člověk potřebuje od života pořádnou „facku“, aby se takříkajíc srovnal. Své o tom ví i významný houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Nejdřív rozvod, poté nemoc

Ten většinu svého života zasvětil především práci. Mnohdy to ale bylo na úkor jeho vlastní rodiny. „Jel jsem léta na tři sta procent. Byl jsem pořád někde pryč a neuvědomoval si, že se rodině odcizuji,“ svěřil se podle Blesku v pořadu 13. komnata.

Ani následný rozvod s milovanou manželkou ho ale neprobral, a i nadále pokračoval ve zběsilém pracovním tempu. Pak ovšem přišla událost, která mu úplně změnila pohled na jeho vlastní život.

Špatný zdravotní stav ho dohnal až na psychiatrii

Po jednom ze svých zahraničních vystoupení nezamířil z letiště domů, ale rovnou do nemocnice. Dlouho přehlížené urologické problémy vyústily v akutní záchvat, který musel být řešen okamžitou operací prostaty. Ve hře navíc dlouho zůstávala varianta, že lékaři objeví v jeho těle také nádor.

To se naštěstí nepotvrdilo, přesto Svěcený vzpomíná na svůj pobyt v nemocnici jako jedno z nejhorších období svého dosavadního života. „Tři měsíce jsem v nemocnici skoro nehybně ležel. Měl jsem šílené bolesti,“ svěřil se deníku iDNES.

„Byl jsem odtržen od svého života i práce. Mohu říci, že jsem si zkusil opravdové peklo. Dokonce jsem na tom byl psychicky tak špatně, že jsem pomýšlel na nejhorší. Proběhly i myšlenky na sebevraždu,“ přiznal.

Nyní se snaží žít zdravěji

Svěcený se naštěstí ponaučil, a tak další pomoc lékařů už neodmítl. Dobrovolně se nechal hospitalizovat na psychiatrii, kde se mu podařilo dát se dohromady.

Nyní už se cítí zase dobře, snaží se sportovat a práci už si pečlivě vybírá. „Přestal jsem být buldozerem a to, co dělám, si pečlivě rozmýšlím,“ vysvětlil Blesku.

Zdroj: Blesk, iDNES, Super

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články