Jaroslav Satoranský v soukromém životě bojoval se ztrátami milovaných žen. Dlouho o nich nemohl mluvit

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jaroslav satoransky
Zdroj: Nextfoto

Jaroslav Satoranský patří mezi oblíbené české umělce. Většinou ho mají diváci spojeného s divadlem, ale milovníci Krkonošských pohádek na něj nikdy nezapomenou jako na Kubu.

Satoranský promluvil o smrti milované Hany Maciuchové, která v pohádkách hrála jeho milou Anče. Její smrt ho doslova zdrtila, dlouho nemohl ani mluvit. Společně strávili 50 let ve vinohradském divadle. Satoranský v poslední době září v seriálu Policie Modrava, kde hraje jednu z hlavních postav.

Maciuchová se mu svěřila s děsivým tajemstvím

Herečka se svému příteli svěřila, že se jí vrátila rakovina. Jaroslav z toho byl samozřejmě smutný, nemohl jí nijak pomoci. „Řekla mi, že chodí na chemoterapie, ale netušil jsem, jak vážné to je.“ Nebyla to jediná osudová žena, která mu odešla.

Po více jak 50 letech manželství zemřela jeho manželka Libuše, která byla také nemocná. „Absolvovala operaci, ale vrátilo se to. Jako Hance,“ svěřil se herec Blesku. „Mohl jsem být s manželkou až do konce, nebyla sama. V den, kdy nás opustila, byla se mnou i dcera s manželem.“

S Maciuchovou se bohužel rozloučit nestihl, protože se vrátila na Moravu, kde se narodila. Na svůj konec čekala v nemocnici. Neměla asi sílu napsat zprávu nebo příteli zavolat. „Zpráva, že zemřela, mi vyrazila dech. Nemohl jsem vůbec mluvit,“ řekl pro pořad Face2Face.

Práce ho přivedla na jiné myšlenky

V Divadle na Vinohradech spolu trávili mnoho času. Na podzim 2020 měla Česká televize natáčet hru Ještěrka na slunci, kterou předváděli v Divadle v Řeznické. Toho se ale Hanka už nedočkala, zemřela 26. ledna 2021. Satoranský má velkou podporu v rodině.

Navíc vám určitě něco říká jméno Tomáš Satoranský. Je to vnuk hercova bratrance, který hraje basketball za velkou louží. A Jaroslav je na něj patřičně hrdý. „Jsem moc rád, že dělá našemu jménu takovou čest,“ řekl o něm a dodal, že ho bedlivě sleduje.

Jeho role v seriálu Policie Modrava mu zachránila zdraví. Bolestné momenty snášel mnohem lépe za pomoci kolegů a dostatku práce. Nyní už je dotočena pátá série, kdy je jeho postava sice v důchodu, ale je vážená a policisté za ním jezdí pro rady.

Zdroj: Blesk, Face2Face

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články