Jaromír Soukup se pochlubil, jaký je skvělý táta, a hned to schytal

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jaromir Soukup
Zdroj: Profimedia

Rozchod Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové neprobíhá v žádném případě tak jednoduše, jak Agáta při jeho oznamování doufala. A už tuplem neprobíhá v zájmu malé Rozárky, kterou spolu bývalí partneři mají. Rodiče se spolu totiž nemohou dohodnout. Jaromír se rozhodl vybojovat si střídavou péči. Na svém instagramu se tak snaží ukázat, jaký je skvělý táta, ale od sledujících to spíše schytal.

Dle toho, co Agáta o rozchodu prozradila, bylo jedním z důvodů odluky i to, že Jaromír měl moc práce a nebyl vůbec doma. A když už doma byl, tak býval podrážděný.

Soukup by mohl uspět

O to více překvapivá je skutečnost, že se netají touhou po střídavé péči.

„Ano, je to pravda. Mám zájem se o svou dceru starat a zajistit ji jak materiálně, tak se podílet na její výchově. Určitě budu žádat o střídavou péči,“ řekl Soukup pro deník Blesk.

Nález Ústavního soudu ze 3. května 2022 dává Soukupovi velkou naději na úspěch.

„V současnosti by soudy měly při rozhodování o dětech upřednostňovat střídavou péči, případné výjimky je nutné náležitě odůvodnit. Při zamítnutí střídavé péče nestačí jen obecně poukázat na její náročnost nebo na špatnou komunikaci mezi rodiči,“ uvádí nález.

To je velká rána pro Agátu, která už nyní těžce zvládá střídavou péči o dceru Miu s Jakubem Prachařem. Velmi často v tomto ohledu komentuje, že se o Miu namísto tatínka stará chůva.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jaromir Soukup (@jaromir_soukup)

Táta roku

Že to Soukup myslí se střídavou péčí vážně, ukazuje i jeho příspěvek na instagramu, kde vyfotil obchod s dětským oblečením a sebe s kočárkem.

„Víkend ve znamení starání. Je to radost,“ napsal k fotce. Pokud si však myslel, že tím získá podporu svých sledujících, mýlil se. Maminky se do něj totiž pustily. „Taková ta fotka, kdy chůva nemůže a ‚nebohý ztrápený‘ otec si plní základní povinnosti,“ napsala například jedna z nich.

Ostatní ženy si nebraly servítky se skutečností, že chce takto malé dítě brát matce a žádá střídavou péči.

„Je skvělé, že se chcete starat a staráte se, a věřím, že jste a budete skvělý táta, ale nezlobte se, malé dítě do tří let potřebuje především matku,“ napsala mu další.

Dočkal se ale i pochvalných komentářů, že je dobře, že chce s dcerou trávit čas. Otázkou však zůstává, kolik toho času s dcerou skutečně stráví, když je v práci v jednom kole.

A také zda jde opravdu o to, aby mohl trávit čas s Rozárkou, nebo o trest pro maminku, že se s ním rozešla a veřejně se k němu vyjadřuje.

Zdroje: Blesk, Život v Česku, Ústavní soud, Instagram 

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články