Jaromír Nosek režíroval hudební klip na Branických skalách. Nevěděl, že si místo často vybírají sebevrazi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jaromir nosek
Zdroj: Profimedia

Jaromír Nosek je herec známý pro své role ve filmech Rebelové, Román pro ženy či Účastníci zájezdu. Do povědomí diváků se dostal i díky postavě Tondy Sovy v seriálu Vyprávěj. Nedávno jsme ho dokonce mohli vidět i ve Výměně manželek. Jelikož ho baví i režie, dal se dohromady s hudebníkem Václavem Vaňurou. Společně představili klip k písni Najednou.

Přestože se Jaromír Nosek považuje především za herce, s režií koketoval už dlouho. V podstatě několik let režíroval jedno scénické čtení, potom také divadelní představení a krátký film. Nakonec k tomu přibyl i hudební videoklip.

Klip pro dobrého kamaráda

Ten režíroval svému dobrému kamarádovi, písničkáři Václavovi Vaňurovi, který si říká Láska. Tomu už v minulosti hrál Nosek třeba v klipu k písničce Jako já, ale i v dalších jeho počinech.

„Někdy v létě jsem byl v divadle na hře Přátelák, kterou Míra režíroval. Když jsme pak spolu seděli a on říkal, jak ho režírování baví, domluvili jsme se, že mu svěřím svůj další klip,“ vysvětluje Láska s tím, že příběh, lokace i kostýmy jsou právě Noskovou prací.

„Ta píseň je smutná. A když mě Láska oslovil, byl jsem zrovna ve velice smutném rozpoložení. Takže v podstatě tak, jak jsem si to hned po prvním poslechu začal skládat v hlavě, tak to nakonec i vzniklo,“ říká Nosek pro OnlyU.

Videoklip k singlu Najednou je na YouTube zveřejněn od 10. ledna. Láska si v něm zahrál společně s herečkou Janou Pidrmanovou, s níž chtěl Nosek už dlouho spolupracovat.

Na oblíbeném místě sebevrahů

Písnička je temná a ponurá, proto je takový i vizuál k ní. „Původně jsem to chtěl domodra nebo dozelena,“ říká pro OnlyU Nosek. Nakonec ale vznikla verze černobílá.

Zajímavé na klipu je ale především místo, na kterém se natáčel. Nosek totiž nevědomky vybral oblíbené místo sebevrahů. Herec ani hudebník neměli tušení, že natáčejí na místě, které si často vybírají sebevrazi k ukončení svého života.

Dozvěděli se to až potom, co za nimi na Branické skály přišel strážník a ptal se jich, zda jsou na místě pracovně. „Mě to s tou lokací vůbec nenapadlo. I když je pravda, že tam je pár pomníčků,“ dodává Nosek pro OnlyU.

Klip si díky svému zpracování, ale i textu a melodii samotné písničky získal oblibu u hudebníkových příznivců. Na facebooku Lásku fanoušci chválí, všímají si ale také zásluhy režiséra klipu.

Zdroj: OnlyU, YouTube, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články