Jaromír Hanzlík chtěl flirtovat s čtrnáctiletou dívkou. Prý by se nebránila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jaromir hanzlik
Zdroj: Profimedia

Eva Hrušková má na svém kontě dnes už mnoho úspěchů, proslavila ji ale poprvé kdysi dávno hlavní role v pohádce Popelka. Už jako mladá byla velmi krásná a uchvátila svým vystupováním celou řadu osobností. A mimo jiné podle všeho i Jaromíra Hanzlíka.

Když Hrušková natáčela Popelku, psal se rok 1969. Pro ni šlo podle jejích slov o jedno z nejkrásnějších období. Tehdy byla ještě velmi mladá, o slávě nic moc nevěděla, byla jenom hrdá na to, že může hrát ve filmu. Už tehdy ale byla pro mnoho mužů nedosažitelným cílem.

„Ještě dlouho po Popelce jsem byla nepolíbená, byla jsem velká šprtka, zajímaly mě jen dějiny umění a divadla“ svěřila se podle deníku Aha! Jenomže ačkoli si o sobě v svých čtrnácti letech možná tohle myslela, pro mnohé byla přitažlivá a toužil po ní mimo jiné i Jaromír Hanzlík.

Projevil jí sympatie

Herec Jaromír Hanzlík tehdy Hruškové naznačil, že se mu líbí. „Bylo to v tom roce, kdy se točila Popelka. Nastala situace, kdy bych si tedy dala říct, ale nevyšlo to,“ svěřila se se smíchem Eva. Tehdy společně herci točili pohádku Učedník kouzelníka Čáryfuka.

O čtyři roky starší Hanzlík za Hruškovou neustále běhal, lichotil jí a snažil se na ni zapůsobit. Sice nejsou čtyři roky velký rozdíl, jenomže jemu tehdy bylo teprve osmnáct. A toho, že se snaží o nedosažitelnou dívku, si všimla režisérka Vlasta Janečková, která se rozhodla Hanzlíka mírnit.

„Režisérka Vlasta Janečková si toho všimla, vzala si ho stranou a říkala mu: ‚Co blbneš, vždyť jí je čtrnáct! Je pod zákonem‘. A on toho nechal. Já bych se přitom tenkrát nebránila, aby se mnou koketoval Hanzlík,“ nechala se herečka slyšet. Samozřejmě ale se smíchem dodala, že si dělá jenom legraci.

O Třísku nikdy neměla zájem

Když se natáčela Popelka, sama Hrušková projevila poprvé zájem o muže. Zaujal ji její herecký kolega Jiří Štědroň. S tím se ale bohužel na place nepotkala. „My spolu neměli jediný záběr. Ani na zkouškách jsme se neviděli. Potkali jsme se poprvé vlastně až v roce 1996, když sem přijel z USA a nahrávali jsme spolu znovu písničky z Popelky,“ vysvětlila.

Velmi často se naopak objevovala po boku Jana Třísky, který si zahrál v pohádce potulného loutnistu. Ten jí ale podle všeho nezaujal vůbec. Nakonec ale u žádného z herců, se kterými se potkala při natáčení prvních pohádek, neskončila. V manželství skončila s hercem Janem Přeučilem.

S tím dodnes provozuje Loutkové divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila. Dnes se věnuje Hrušková především dabingu a na své začátky u Popelky velmi ráda vzpomíná. Přiznává, že ačkoli tehdy byla ještě mladá a nezkušená, rozhodně ji její první významná role dala hodně do života.

Zdroj: extra.cz, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články