Jane Fonda: Ve svých 83. letech vypadá neuvěřitelně. Známe její tajemství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jane Fonda
Zdroj: Profimedia

Americká herečka, spisovatelka, politická aktivistka, modelka, producentka a držitelka dvou Oscarů. To všechno je Jane Fonda, která se narodila v roce 1937 a letos v prosinci oslaví neuvěřitelných 84 let. Kromě toho všeho ale ještě zvládá být neskutečně krásná i ve svém věku. Jak?

Mnozí by řekli, že to musí být nějaká chyba. Že není možné, aby téhle skvěle vypadající ženě mohlo být skutečně tolik. Uznejte sami, nevypadá snad minimálně o deset let mladší? Jaké je její tajemství?

Ve skutečnosti je to všechno o tom, že se o sebe Jane pravidelně stará a má několik rituálů, které jí pomáhají udržet se v kondici. S těmi se svěřila dokonce i médiím a my vám teď přinášíme tajemství, po kterém každá žena touží.

Pravidelně mění krémy na pleť

Někdo je se svým krémem na pleť spokojený, drží se ho a jiným značkám se vyhýbá. Ale Jane Fonda to dělá přesně naopak. Zastává totiž heslo, že střídání značek a typů krémů pomůže její kůži přizpůsobit se všemu.

„Catherine Deneuve mi už někdy v 60. letech řekla, že své pleťové krémy pravidelně střídá, protože se jí to osvědčilo mnohem víc než zůstat dlouhé měsíce u jednoho. A tak jsem se rozhodla to udělat stejně,“ svěřuje se herečka.

Chrání se před sluncem

Mnozí lidé sluneční paprsky podceňují. Pak se nám stává, že se spálíme a jen čekáme, až se poškozená kůže sloupne a nám to bude zase slušet. Jenomže s každým takovým loupáním se pokožka ničí.

Jane si dobře uvědomuje, že je třeba se před sluníčkem chránit, a proto používá opalovací krémy i krémy po opalování nejen v létě, ale také v zimě, prakticky kdykoli vyjde ven a jen trochu svítí slunce.

Pečuje o své vlasy

Zdravé vlasy jsou podle herečky základem krásy. Proto o ně pravidelně pečuje přírodní kosmetikou a jednou do měsíce si nechává dělat v kadeřnictví speciální zábaly, které jejím vlasům dodají lesk i pevnost a také vitamíny.

Maluje se při každé příležitosti

Není snad jediný den, kdy by se Jane nenamalovala. I kdyby byla celý den doma, může se stát, že přijdou nezvaní hosté. A alespoň minimální make-up to vždy jistí. Není třeba moc, jen lehké líčení a rtěnka. Jane tak prakticky nikdy nebyla zachycena bez make-upu.

Chrání kůži před vysycháním

Podle Jane by měl každý dbát na to, aby bylo jeho tělo dostatečně hydratované. A to nejen zevnitř, ale také zvenku. Herečka se pravidelně natírá krémy, které jí pomáhají se zabraňováním vysoušení pokožky.

„Jsem stará a jako každý člověk v mém věku mám pokožku vrásčitou a napnutou. Teď je třeba se o ni starat více než kdykoli dřív,“ přiznala se v médiích. Dodala ale, že ani před lety tento proces nepodceňovala.

Ví, kdy zajít za odborníky

Není to pouze kadeřnice, kterou pravidelně Jane Fonda navštěvuje. Některé věci zkrátka člověk sám nezvládne, nebo je neudělá tak dobře jako lidé, kteří jsou za to placení. Proto pravidelně navštěvuje odborníky.

Nechává si trhat řasy, chodí na čistění pleti, před velkými akcemi se nechává malovat kosmetičkou a minimálně jednou za 14 dní si dojde také na manikúru a pedikúru. „Je to sice náročné, ale díky těmto pravidlům jsem i ve svém věku alespoň trochu k světu,“ dodává.

Zdroj: wikipedia.org, womenshealthmag.com, prevention.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články