Jana Šulcová si před lety zlomila bederní páteř, zdravotní problémy má dodnes. Starají se o ni dcery

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jana sulcova
Zdroj: Profimedia

Do povědomí českých diváků se Jana Šulcová nejvíce zapsala jako Kateřina Horáková v legendárním rodinném filmu S tebou mě baví svět. Marie Poledňáková jí roli napsala doslova na míru a vyplatilo se to.

Vidět jste ji mohli i v dalších snímcích. Například v oblíbeném seriálu My všichni školou povinní nebo Byl jednou jeden dům.

Krásné dětství s bratrem

Herečka přiznává, že prožila krásné dětství, a to z velké části i díky bratrovi, se kterým si užili opravdu hodně legrace.

Dokonce společně hráli loutkové divadlo. Jana pochází z neherecké rodiny, ale netají se tím, že ji to k tomuto oboru táhlo.

V rozhovoru pro Blesk na otázku, kdy v sobě našla sklony k herectví, odpověděla upřímně. „Nenašla jsem je nikde a nikdy. Prostě jsem to zkusila na DAMU a vyšlo to,“ řekla.

Osudové setkání

Jestli bylo pro Janu Šulcovou nějaké setkání skutečně osudové, pak to bylo to, při kterém poznala známou českou režisérku Marii Poledňákovou.

jana sulcova

Zdroj: Daniel Černovský / CNC / Profimedia

Poprvé z jejích úst přišla nabídka v podobě role ve filmu Kotva u přívozu, jenž je označován za jeden z nejlepších filmů, které kdy v tehdejší Československé televizi vznikly.

Poté dostala Jana nabídku zahrát si ve filmu S tebou mě baví svět, na který ráda vzpomíná, protože se při natáčení sešla skvělá parta lidí.

Životem ji doprovázel alkohol

Manželem Jany Šulcové se stal spolužák a zároveň i herecký kolega Oldřich Vízner, s nímž má herečka dvě děti – dcery Rozálii a Terezu.

Bohužel i jejich manželství zasáhla nevěra. Situaci řešila nešťastně, konkrétně alkoholem a léky na depresi, jak píše server eXtra.

Nejen alkohol, ale také starosti a samozřejmě zub času se podepsaly na jedné z nejkrásnějších hereček československého filmu.

Se zdravím to jde z kopce

Aby toho nebylo málo, i se zdravíčkem známé herečky to není zrovna nejrůžovější. Před pár lety si nešťastně zlomila bederní páteř.

Potýká se s problémy s dvojím viděním i štítnou žlázou. Oporu nachází ve své rodině, zejména pak v milujících dcerách, které o svoji maminku pečují a dávají na ni pozor.

I když hereckou kariéru na hřebík ještě nepověsila, mnohem více času tráví právě s rodinou. Po muži ve svém životě už netouží.

Zdroj: Blesk, eXtra

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články