Jana Preissová o starostech s manželem. Málem přišel rozvod, ale odpustila mu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jana preissova
Zdroj: Profimedia

Jana Preissová je už několik desítek let vdaná za herce Viktora Preisse. Nedávno oslavili zlatou svatbu, ale vůbec k tomu nemuselo dojít, jak Jana přiznala.

Na veřejnosti jsou vnímáni jako skvělý manželský pár, který nemůže nic rozhodit a všechno ustojí. Ve skutečnosti ale neměli k rozchodu daleko. Viktor se přitom do Jany podle svých slov zamiloval ještě dřív, než ji uviděl. Vyprávěl mu o ní jeho kamarád.

Žádost o ruku přišla během studií

Ještě na studiích Viktor Janu požádal o ruku, brali se tak velmi mladí. Jana byla teprve ve čtvrtém ročníku, Viktor už měl dostudováno. O své svatbě ale skoro nikomu neřekli, nejvíce se báli reakce rodičů. Brali se pouze se dvěma svědky.

Začátky jejich společného života ale nebyly jednoduché. Měly pouze několik hrnků, talířů a pár peněz. I když si museli neustále vařit jedno jídlo, byli vedle sebe šťastní, což potvrdili tím, že se jim narodil syn Martin a o čtyři roky později syn Jan.

Manželství ale nebylo vždy idylické. I tady se objevila krize, která je skoro stála vztah. Stalo se tak na začátku 80. let, kdy se Preiss zamiloval do někoho jiného. Ženu navíc přivedl do jiného stavu a narodila se mu dcera. Chvíli to dokonce hrál na obě strany, protože nevěděl, co má dělat.

Preiss přiznal nevěru, ale konec manželství se nekonal

Janě ale nakonec všechno přiznal, protože chtěl zůstat s ní. Obrovský šok tak vystřídalo odpuštění, a nakonec k rozvodu nedošlo. Nechtěla totiž prožít to samé, co její rodiče. Jejich rozvodem byla poznamenaná většinu života.

„Pro mě byl jejich rozchod velké trauma. Dodnes si myslím, že se nespokojenost a krize v manželství dají řešit i jinak než rozchodem,“ řekla Jana pro Zlínský deník. Její matka bohužel nenáviděla jejího otce a vedla k tomu také samotnou Janu.

„Nikdy jsem jí nic nemusela říkat a vysvětlovat. Jenom mě pohladila po vlasech. Byla tak tichounká, pokorná, smířlivá, sama semletá životem. Děda byl alkoholik, velký divoch a rváč. Moje máma z něj, samozřejmě, v sobě něco měla,“ uvedla herečka poté, co se svěřila, že s problémy utíkala za svou babičkou.

Dnes už Jana ví, že odpustit manželovi nevěru bylo správné rozhodnutí. Od té doby mezi nimi nebyl vážnější konflikt a jejich láska se stala silnější. Jeden bez druhého nedají ani ránu. A Jana prozradila recept, jak si manželství udržet.

„Pokud lidi opravdu chtějí, tak jejich vztah vydrží a zvládnou všechny překážky. Musí je to ovšem bavit, jinak nic nepomůže. Ten kluk, kterého jsem kdysi potkala ve škole, se přece nemohl nikam ztratit. A ve mně je pořád ta holka. Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti.“

Zdroj: ženy.iprima.cz, Zlínský deník

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články