Jana Preissová neměla snadný život. Musela překonat manželovu nevěru, deprese i synův pokus o sebevraždu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jana Preissova
Zdroj: Profimedia

Jana Preissová na začátku února oslavila 76. narozeniny. Přesto se stále věnuje své kariéře, vypadá skvěle a energie má na rozdávání. Člověk by se tomu až divil, tedy po tom všem, čím si musela projít. Její osobní život totiž mnohdy příliš veselý nebyl.

Hvězda populárních filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny se v roce 1969 vdala za Viktora Preisse. Jejich vztah dodnes trvá a je považován za jeden z nejstabilnějších v českém šoubyznysu, píše Blesk. A to i přesto, že si kdysi herec našel milenku.

Nemanželské dítě

Na začátku 80. let byl Viktor Preiss své ženě nevěrný. A to ne jednou. Vztah s jeho milenkou mu přerostl přes hlavu, a dokonce se mu narodila dcera. Její matce dal tehdy peníze, aby mlčela, jak na herce později prozradil jeden z kolegů.

Jenže Viktora tížilo svědomí. Nakonec se rodině s celou pravdou sám svěřil. Vztahem to hodně otřáslo a on se bál, že o Janu přijde.

„Na ženě záleží, jak se řeší krizová situace, pokud k ní dojde. Muž je v takovou chvíli buď slaboch, nebo zpanikaří. Já jsem v takových situacích kupodivu racionální. Najednou jako by se mi v hlavě ochladily lampy a začnu jednat a myslet pragmaticky,“ cituje web Prima Ženy slova Preissové, která nakonec dokázala manželovi odpustit.

Důvodem možná bylo i to, že se kdysi rozešli její rodiče a pro ni to bylo velké trauma, jak přiznala pro Deník. V rozhovoru z roku 2019 uvedla, že ji to poznamenalo na celý život.

Neléčené deprese

Jana Preissová se jeví jako neskutečně silná žena. V životě ale trpěla depresemi, které navíc neléčila. Kvůli nim se musela dokonce na čas stáhnout z veřejného života.

Sklony k depresím po ní zdědil také její syn, který se před lety pokusil o demonstrativní sebevraždu.

„Doma došlo k běžnému konfliktu, po kterém moje žena i s dětmi odjela. Mluvili jsme spolu pak po telefonu a ona v afektu řekla, že pokud mě život nebaví a chci se uchlastat, tak ať se seberu a jdu se rovnou do lesa pověsit. A já řekl, že teda jo, a opravdu jsem odešel z domu,“ popsal Preiss, který pak na čas skončil v léčebně.

Veškeré problémy se nakonec jemu i matce podařilo překonat. Ona se mohla vrátit na filmová plátna a dnes se věnuje své profesi, jak jí to jen síly dovolí.

Zdroj: Blesk, Lifee, Deník, Prima Ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články