Jana Nagyová si v pokračování Arabely nezahrála kvůli vysokému honoráři. Někteří přitom dostali ještě více

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jana nagyova
Zdroj: PETR NOVOTNÝ / CNC / Profimedia

V roce 1980 zazářila jako Arabela ve stejnojmenném pohádkovém seriálu. Česká televize vysílala Arabelu každý pátek. Jana Nagyová se ale po prvních třinácti dílech, které zaznamenaly velký úspěch, už v pokračování seriálu neobjevila.

Co za tím stálo? Peníze. Mluvilo se o ní jako o herečce s vysokými finančními nároky, kvůli kterým se vedení rozhodlo ji nadále neobsadit.

Proč si nezahrála ve dvojce Arabely?

Všichni vědí, že si Jana Nagyová v druhém pokračování seriálu Arabela už nezahrála. Její role byla přeobsazena.

Co bylo důvodem? Za vším stály peníze. Jana v rozhovoru pro server iDnes.cz prozradila, že nedávno našla v jedné ze svých knih originální dopis od režiséra Vorlíčka.

„Psal o tom, že je donucen tuto roli přeobsadit, protože nároky mé tehdejší agentky byly vysoké a že Česká televize nebo Barrandov mi nemůže splnit požadavky, které si moje agentka vyžádala,“ řekla pro iDNES.

Jinými slovy Nagyová žádala doslova pohádkové odměny za to, že se zúčastní natáčení. Nároky byly tak vysoké, že ji nakonec v hlavní roli Arabely nahradila jiná herečka.

Někteří herci měli více

Herečky se odmítnutí tenkrát velmi dotklo. Navíc si připadala nedostatečně ohodnocená, protože jiní herci dostali slušně zaplaceno.

„Požadovala jsem tisíc marek za natáčecí den (cca 18 tisíc korun), kterých jsem měla mít asi třicet. Někteří čeští herci nakonec dostali vyšší honoráře,“ řekla herečka pro deník Blesk.

Právě kvůli tomu, že již nebyla do pokračování obsazena, přišla přibližně o půl milionu korun, což rozhodně není malá suma.

Arabelu měl hrát někdo úplně jiný

Málokdo dneska ví, že role Arabely byla původně slíbena někomu úplně jinému. Shoda náhod ale napomohla tomu, že byla obsazena Jana Nagyová.

A kdo měl Arabelu ztvárnit? Libuše Šafránková. I ta se totiž zúčastnila konkurzu na princeznu a vyhrála, zatímco Jana prvním kolem neprošla.

„Jenom v den, když jsem na tom konkurzu byla i já, se o tu roli ucházelo přes sto potencionálních princezen. A popravdě, napoprvé jsem opravdu neprošla. Teprve za pár dní mi volali, že mě pan Vorlíček chce ještě jednou vidět,“ řekla Jana Nagyová pro deník Blesk.

Svoji příležitost vnímá jako „být ve správnou chvíli na správném místě“, získanou roli považovala za obrovské štěstí.

Zdroj: blesk.cz, idnes.cz, blesk.cz

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články