Jána Jackuliaka sebrala nečekaná smrt sestry, s níž se kvůli slávě odcizil. Dodnes se z toho nevzpamatoval

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan jackuliak
Zdroj: Profimedia

Jána Jackuliaka zná většina lidí jako hokejistu, ale především násilníka z Ordinace v růžové zahradě. Na první pohled drsný chlapík je ale normální člověk jako každý jiný. Před pár lety jej potkala tragická událost, která ho dostala na kolena. Když zemřela jeho sestra, hodně ji oplakával.

Jánova sestra Jana zemřela v roce 2018. Tehdy čekal se svou manželkou miminko, jeho radost se ale velmi rychle proměnila v slzy. Jana podlehla onemocnění, které se v rodině už jednou vyskytlo, nikoho ale nenapadlo, že by právě ona mohla odejít v tak mladém věku.

„Žádná slova nedokážou vyjádřit smutek. Janka navždy zůstane v mém srdci, pláču. Praskla jí největší mozková tepna. Jako před lety i mému manželovi, kterého tehdy naštěstí zachránili. Ona ale byla ve Švýcarsku, tak jí neměl kdo pomoct. Velká bolest,“ řekla tehdy její maminka Vierka.

Ján se s jejím odchodem nikdy nesmířil

Herec se dlouho odmítal k situaci vyjadřovat. V roce 2021 ale poskytl pro iDNES rozhovor, ve kterém se přiznal, jak moc mu sestra chybí. Řekl také, že její odchod byl příliš náhlý a ani po letech se s ním nesmířil. S Janou přitom dlouhé roky neměl příliš dobrý vztah.

Se starší sestrou se herec rozhádal poté, co se stal slavným a začal žít trochu jiným stylem života. „Zničehonic přišly velké peníze a s nimi i bohémský život. Co se týká alkoholu, bylo to opravdu šílené období. Pilo se všechno. A přišla i další různá pokušení. Tempo bylo šílené,“ říká Ján o svém tehdejším životě.

Jeho sestra se ale s tímto jeho životním stylem nedokázala srovnat. „Začala vnímat můj úspěch a viděl jsem, že trochu žárlí. Myslela si, že se nad ostatní povyšuji. Tak to však nikdy nebylo,“ říká Jackuliak. Dodává, že sestra se nikdy nepřišla podívat na žádné jeho představení, on se marně pokoušel vztah urovnat.

Usmířili se pozdě

V roce 2016 se Jánovi podařilo se sestrou usmířit. Tehdy se podle svých slov skutečně změnil, ukázal jí, že se nepovyšuje, přestal holdovat alkoholu, stal se z něho spořádaný člověk, který září sice ve filmech a seriálech, nežene ho ale kupředu jen sláva.

Když Jana po dvou letech od usmíření zemřela, litoval herec toho, že se nemohli usmířit dříve. Strávili spolu tak málo času, ona navíc nikdy neměla šanci vidět jeho synka Tea, který se krátce po její smrti narodil. Mrzí ho také to, že jí při jejich posledním společném setkání místo pochvaly řekl, že je její kabelka otřesná.

„Praskla jí zničehonic cévka v mozku. Bylo to pro všechny absolutně nečekané. Dost mě to sebralo. Vůbec jsem to v tu chvíli nedokázal pochopit a doteď to vlastně nechápu, že už tu není a nikdy ji neuvidím,“ svěřil se herec, který se s krutou ranou osudu prý nejspíš nikdy nesrovná.

Zdroj: Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články