Jana Hlaváčová je vážně nemocná. Přesto se zúčastnila pohřbu Dušana Kleina

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jana hlavacova
Zdroj: Profimedia

Jana Hlaváčová patřila mezi výrazné postavy v Básnicích, kde si zahrála sestřičku Toničku. Nyní je ale vážně nemocná, do společnosti nechodí, ale stejně se se zesnulým režisérem Dušanem Kleinem rozloučila.

„Budu tam přítomna od začátku do konce,“ řekla herečka pro Aha!. Bohužel ale nechodí, takže do Velké síně se nemohla dostavit. Jak ale poznamenala, bude přítomna duchem, protože bude sledovat celý přenos. „V kolik to začíná? V 11? Je dobře, že jste mě vzbudili, alespoň se na to umyji.“

Na pohřbu zazněly repliky z Básníků

Dušan Klein obsadil Hlaváčovou do role zdravotní sestry Toničky, která se proslavila svými hláškami. Mezi ty nejpopulárnější se řadí „Musíš, Kájo, musíš! Nebo replika: „Naložili jsme ho, natočili mu EKG. A co byste řekl? Měl ho tam? Neměl! Tak se v tom vyznejte!“

Z úst herečky pak zazněla také její vzpomínka, která se pustila z reproduktoru. „To jsem musela udělat. Byl to Pan Režisér s velkým P a R. Laskavý, moudrý, byl to báječný nejenom režisér, ale především člověk. Byl to znalec lidských duší. Jemu se neodmítalo.“

Přiznala, že jeho scénáře vůbec nechtěla číst, protože co napsal, bylo vždycky zárukou kvality. Dušan Klein zemřel po dlouhé nemoci 9. ledna letošního roku. Ačkoliv rodina nechtěla dělat veřejné rozloučení, nakonec po nátlaku fanoušků nechala obřad uspořádat.

Po tlaku bylo i veřejné rozloučení

Soukromě se s ním rodina rozloučila zvlášť, na druhém obřadu už se nikdo z rodiny neukázal. Dušan Klein byl velmi známý režisér, který měl skvělé filmy, a taky to byl člověk se srdcem na pravém místě. Nemocná Hlaváčová na něj bude vzpomínat pouze v dobrém.

Kromě Jany Hlaváčové se s Kleinem rozloučilo i mnoho dalších osobností. „Budu na něj vzpomínat s obrovskou láskou, protože jsem nepotkal laskavějšího člověka, než byl Dušan Klein,“ řekl Jiří Strach, který měl smuteční projev.

Kleinovi poděkoval také Pavel Kříž, který se rozloučení nemohl zúčastnit, protože tou dobou byl v Kanadě. Na pohřbu pak živě zahrál také Petr Malásek a přítomno bylo spoustu dalších osobností, které měly ke Kleinovi nějaký vztah.

Zdroj: Aha!

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články