Jana Bernášková přiznala, že chodí na terapii. Důvodů uvedla hned několik

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jana bernaskova
Zdroj: Profimedia

Jana Bernášková je česká herečka, ale také autorka několika knih. Je to také maminka a své fanoušky na instagramu pravidelně zásobuje snímky nejen ze svého soukromí.

Kromě toho se nebojí otevřít témata, která jsou pro veřejnost nepříjemná nebo se o nich bavit nechce. Jedním z nich je chození na terapie k psychologovi. Mnoho lidí k němu chodí, ale moc jich to přizná. Přitom je to z hereččina pohledu zcela přirozená věc.

Psycholog není pro slabé, ale je to naopak

Herečka se rozhodně netají tím, že chodí k psychologovi. Naopak to podává tak, že je to běžná věc, za kterou se lidé nemusí stydět. „Terapie je jedno ze společenských tabu. Někdy mám pocit, že je vnímána pořád trochu jak chvilka pro blázny, pro slabochy, depkaře, zoufalé hysterky nebo snad neschopy, co nedokážou v životě zabrat.“

„Terapie je naopak pro lidi, co se svým životem chtějí pohnout. Nebojí se změn a chtějí se zbavit bolesti, stejně jako na fyzioterapii. Chtějí ve svém životě něčeho dosáhnout“ vysvětluje Bernášková, která chodí pravidelně.

Pravdou je, že většině lidí se uleví, když si o svých problémech promluví s někým, kdo na ně nebude mít vyhraněný názor. A je jedno, že ten člověk je úplně cizí. Na druhou stranu lidé se chodí na terapie také pochlubit se svými úspěchy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Bernášková (@jana_bernaskova)

Jana Bernášková našla sebe sama

„Někteří se potřebuji odrazit z psychického dna, jiní chtějí dosáhnout životních cílů, radosti, lásky. Chtějí se posunout správným směrem. Terapie je cesta a práce na sobě a vřele ji doporučuji všem, kteří o ní uvažují,“ doplnila ještě herečka, která k povídání připojila i fotografii.

Nezapomněla také dodat, že mnoho lidí návštěvu teprve zvažuje, protože ve skrytu duše vědí, že by ji potřebovali. Podle snímku, který sdílela, to vypadá, že čeká v čekárně. Vyfocená je u okna, vlasy má rozpuštěné a usmívá se.

Je tak vidět, že se na schůzku těší, protože se může zbavit některých nepříjemných pocitů. Pro mnohé to navíc může být velmi osvobozující a z ordinace pak chodí s úsměvem na rtech. Bernášková ví, co ji čeká, a nebojí se o tom mluvit.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články