Jan Žižka podlehl koronaviru. Bubeník Karla Gotta měl spory s dalším umělcem

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ondrej soukup
Zdroj: Profimedia

Všichni se jeden čas scházeli v kapele Karla Gotta. Jan Žižka byl bubeník a skladatel Ondřej Soukup patřil mezi jeho velké přátele. Žižka ještě před svou smrtí napsal knihu Zlatá léta s Karlem Gottem.

V ní uvádí, že se bohužel jejich cesty rozešly a popsal, co k tomu vedlo. „Ondra byl o tři roky starší než já a znali jsme se už od první formace Pražského výběru.“ Honza s Ondrou studoval na Pražské konzervatoři a jejich přátelství bylo velmi pevné. Pravidelně se scházeli i se svými manželkami.

Žižka přiznal, že byl Soukup úhlavní kamarád

Ondra šel Honzovi na druhé svatbě za svědka a jeho žena Gábina Osvaldová zase svědčila nevěstě, kterou byla Věra. „Na zájezdech jsme sdíleli stejný pokoj a trávili spolu více času než s našimi manželkami. Byl to můj úhlavní kamarád,“ svěřil se Žižka v knize. Jejich přátelství ale začalo mít trhliny.

„Začal skládat filmovou muziku a měnil se mi před očima. Bylo mi to líto.“ Život ale šel dál. Honza se rozvedl poté, co potkal Olgu Herzánovou, která byla o dvacet let mladší než on. Vzali se a ona si změnila jméno na Olivie „Chtěla se v Praze prosadit, tak zkoušela různé talentové soutěže.“

Pak ale přišlo zklamání, které nemohl přenést přes srdce. Jeho žena Olivie se prosadila v televizním pořadu Caruso Show, stala se královnou. Vyhrála nejen motorku, ale také zájezd na Istrii. Poté se přihlásila také do X Faktoru, kde se vybíraly ty největší talenty, napsal ahaonline.cz.

V porotě, která rozhodovala o postupujících, byl nejen Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová, ale také Petr Janda. „Petr Olivii pochválil a chtěl ji pustit do dalšího kola, ale Ondra zhodnotil její výkon dost nevybíravě, a protože se spojil se svou manželkou, Petra přehlasovali,“ vzpomíná Žižka.

Žižka měl za to, že to měla jeho žena spočítané

Soukupovi to nemohl odpustit a myslel si, že je to právě tím, že je to jeho manželka, a proto neměla nárok postoupit do dalších kol. Žižka ale ještě nebyl přesvědčený o tom, jestli to Ondrovi odpustí a nechal to na osudu.

Ten ale rozhodl trochu jinak. Bubeník podlehl koronaviru, na konci ledna sám oznamoval, že se nemocí nakazil společně se svou ženou. Zatímco zpěvačka měla lehký průběh a brzy se z covidu dostala, její manžel takové štěstí neměl.

Žižka skončil v nemocnici, kam ho uvedli do umělého spánku, a lékaři mu poté provedli tracheotomii. V takovém stavu ale nevydržel dlouho a ve čtvrtek koronaviru podlehl. Jeho žena Olivie na sociálních sítích několikrát prosila o modlitby za jejího muže.

Zdroj: ahaonline.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články