Jan Žižka, bubeník Karla Gotta, podlehl covidu. Manželka mu poslala vzkaz do nebes

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zizkova zizka
Zdroj: Profimedia

Zhruba před třemi týdny byl do nemocnice převezen s těžkými zdravotními problémy Jan Žižka, bubeník zesnulého zpěváka Karla Gotta. Ve svých 67 letech se nakazil koronavirem a jeho stav byl velmi vážný. Bohužel po několikadenních bojích nemoci podlehl.

Muzikant pracoval s Karlem Gottem přes 25 let. Byl tak nejen jeho hudebním partnerem, ale také skvělým přítelem a oporou celé jeho rodině. Kromě Žižky skončila v nemocnici také jeho žena Olivie. Ta se koronavirem nakazila také, nicméně na tom od začátku byla daleko lépe než on.

V současné době je hudebníkova žena stabilizovaná. On sám ovšem po dlouhém boji nemoci podlehl. A to především ze dvou důvodů: byl silným astmatikem a neměl očkování. Proti tomu dokonce veřejně vystupoval a patřil k odpůrcům, kteří vakcinaci tvrdě odmítali.

Očkovat se prý nenechal kvůli slabé imunitě

Žižka tvrdil, že má slabou imunitu. Proto se odmítal nechat očkovat, bál se vedlejších účinků a nechtěl skončit v nemocnici. V té nakonec skončil ale právě proto, že se očkovat nenechal. Navíc podle blízkého okolí proti očkování vystupoval i mezi přáteli.

Když na začátku února onemocněl, byl hospitalizován, jenomže kvůli astmatu se jeho stav začal velmi rychle zhoršovat. Nakonec musel být uveden do umělého spánku. Bohužel z toho už se ho nepodařilo probudit. Zemřel 24. února 2022.

S nemocí se přitom potýkal přes měsíc. Už na začátku ledna totiž informoval o tom, že on i jeho žena se nemocí nakazili. „Přátelé, máme oba už týden covid. Jsme úplně mimo,“ přiznal, když se nechal převézt na ARO 30. ledna. „Má tu nejtěžší variantu,“ řekla o jeho nemoci manželka.

Poslala mu vzkaz do nebe

Olivii smrt manžela samozřejmě silně vzala. Na sociálních sítích společně s fanoušky zavzpomínala na to, jaký muž Jan Žižka byl a poslala mu do nebes vzkaz: „Jelikož jsi už v dobrých rukou nahoře u svaté rodiny i se svými blízkými, tak je mně úplně jasné, že ze mě nespustíš oči a budeš tam na mě čekat,“ napsala.

„Když jsme se spolu poprvé setkali v bufetu České televize, tak by mě nikdy nenapadlo, že mi splníš moje životní přání, že si mě vezmeš, společně se mnou vychováš mého syna, který dodnes nosí tvé příjmení. Že spolu zažijeme tolik pikantních, vtipných, milostných, ale i dramatických momentů, že jsme mohli spolu mít dnes už osmnáctiletou dceru Karin,“ popsala své vzpomínky.

Na závěr dodala, že je neskutečně ráda za 20 let, které mohla strávit po hudebníkově boku. Její příspěvek dojal nejen fanoušky, ale také celou řadu slavných osobností, které měly k Žižkovi blízko. Upřímnou soustrast tak manželce vyjadřují i velikáni ze světa showbyznysu.

Zdroj: expres.cz, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články