Jan Vlasák zavzpomínal na největší drama svého života. Chybělo málo, aby nebyl mezi živými

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Vlasak Jan
Zdroj: Profimedia

Podělit se o životní trauma chce hodně sil. Své o tom ví i herec Jan Vlasák. Ten se se svým traumatickým zážitkem svěřil České televizi po celých čtrnácti letech. V pořadu 13. komnata zavzpomínal, jak kvůli mikrospánku málem způsobil tragédii, která ho navíc mohla stát život.

Jan Vlasák je známý český herec. Zahrál si v celé řadě snímků, a to dokonce i zahraniční produkce. Naposledy ho diváci mohli vidět v oceňovaném filmu Šarlatán.

Osudový mikrospánek

Nechybělo mnoho a v tomto filmu, stejně jako ve všech ostatních, které za posledních 14 let natočil, už nemusel být. Jen o vlásek tehdy totiž unikl smrti.

„Jel jsem na chalupu vyplatit řemeslníky. Jenže jsem nechal peníze doma, musel jsem se vracet,“ začíná své vyprávění ve 13. komnatě herec.

Osudového dne byl navíc po náročném natáčení velmi unaven. Stalo se tak zřejmě to nejhorší, co může řidiče automobilu potkat – mikrospánek.

Smetl vůz se ženou a dětmi

U obce Plaňany se tak hercovo auto neřízeně řítilo po silnici. „Auto už sto metrů před incidentem létalo z jedné strany silnice na druhou, a tak všechna auta, co jela v protisměru, zastavila,“ popsal tehdy deníku AHA! očitý svědek.

Hercovo auto nakonec vrazilo do jiného osobního vozu. V něm jela žena společně se svými třemi dětmi. Nikomu z nich se naštěstí nic vážného nestalo.

Jeho přežití byl téměř zázrak

O poznání hůře na tom byl sám Vlasák. „Měl jsem zlomenou pánev a žebra. Byla to strašná bolest,“ zavzpomínal v pořadu České televize herec.

Ve velmi vážném stavu byl odvezen do nemocnice. „Mnoho nechybělo a už jsem tady nemusel být,“ uvědomuje si herec. Hrozný zážitek nyní bere jako životní zkoušku i velké poučení.

Zdroj: Česká televize, AHA!

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články