Jan Vlasák měl v roce 2008 autonehodu. Děkuje bohu za to, že přežil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jan Vlasak
Zdroj: Nextfoto

Herec Jan Vlasák oslavil 3. února 80 let. Má za sebou řadu velkých divadelních rolí, před kamerou se ale výrazněji prosadil až ve vyšším věku. Kromě svých hereckých výkonů v životě prožil mnoho dobrých i špatných chvil, na některé pak vzpomíná jen opravdu velmi těžko. Příkladem je i autonehoda, kterou prožil před 15 lety.

„Jel jsem na chalupu vyplatit řemeslníky. Jenže jsem nechal peníze doma, musel jsem se vracet,“ popsal Vlasák v pořadu 13. komnata událost z roku 2008. Podle hercových slov šlo o jednu z nejděsivějších situací, které v životě zažil.

Mikrospánek

Vlasák toho měl tou dobou hodně. V osobním i pracovním životě toho na sebe naložil tolik, že byl věčně unavený. Nenapadlo ho ale, že řízení by mohlo být nějaký problém. Na poměrně rovné silnici ho přepadl mikrospánek.

„Byl jsem nemocný, zabalený do šály, ještě jsem si v autě zatopil, aby mi nebyla zima. Bylo to vše dohromady, i nervozita, která způsobila, že jsem na rovném úseku usnul,“ popsal v pořadu 13. komnata na České televizi. Když se se škubnutím probudil, začal prý rychle brzdit, už ale bylo pozdě.

Na poslední chvíli se mu podařilo strhnout volant tak, že do protijedoucího auta nenaboural čelně. Automobil ale prudce narazil do boku jeho vozidla a Vlasák v tu chvíli věděl, že je zle.

Neskutečná bolest

Řidiči protijedoucího vozu se nic nestalo. Sám herec si ale z nehody odnesl pořádná zranění. „Bylo to šílené, nemohl jsem se ani pohnout, jenom zvednout ruku pro telefon byl rozhodovací proces na půl hodiny,“ říká. Od té doby prý raději jezdí autem jako řidič jen minimálně.

„Vnímám to tak, že jsem tu roky v čase, ve kterém už jsem tu neměl být,“ svěřil se herec s tím, že děkuje bohu za to, že přežil. I proto si své poslední narozeniny náležitě užil a opět si vzpomněl na to, že nechybělo málo a slavit je vůbec nemusel.

„Já se snažím udržovat v kondici, jak to jde. Hlavě pomáhá učit se texty nazpaměť, teď se zrovna učím dva divadelní a tělo udržuji v kondici tak, že cvičím a chodím se psem,“ prozradil podle serveru Večerní Praha osmdesátiletý umělec svůj lék na dlouhověkost.

Zdroj: Blesk, Česká televize, Večerní Praha

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články