Jan Tříska zemřel kvůli pravidelnému rituálu na Karlově mostě. Podle některých konspiračních teoretiků nešlo o nehodu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Jan Triska
Zdroj: Jindřich Starý / CNC / Profimedia

Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Česko-amerického herce si přesto budeme pamatovat ještě dlouhé roky. A to nejen proto, že má na kontě mnoho velkých filmových rolí. Okolnosti jeho smrti totiž byly záhadné a dlouho zaměstnávaly nejen konspirační teoretiky.

Herec, který se proslavil především jako Igor Hnízdo ve snímku Obecná škola, žil ke konci svého života v Americe. Do Čech tehdy přiletěl, aby natáčel nový film režiséra Jiřího Mádla s názvem Na střeše.

Pád z Karlova mostu

Herec zemřel poté, co po pádu z Karlova mostu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem, napsal krátce po události server iRozhlas. První informace přitom hovořily o tom, že skočil dobrovolně.

Spekulací kolem jeho smrti se objevila celá řada. Někdo tvrdí, že herec jednoduše nešťastnou náhodou spadl. Někteří lidé stále věří, že mohlo jít o sebevraždu. Podle webu Blesk se ale nikdy nenašlo nic, co by tomu nasvědčovalo.

Třetí možností je, že herce někdo strčil. Vyšetřování nicméně nikdy nic podobného nepotvrdilo. Verze, se kterou se tak pracuje oficiálně, je ta, podle které šlo o nešťastnou nehodu.

Zemřel kvůli svému pravidelnému rituálu

Herec přiletěl z Ameriky do Čech na natáčení nového snímku, na které se velmi těšil. Před podobnými velkými akcemi vždy chodíval na Karlův most, kde čerpal energii. A to se mu tentokrát stalo osudným.

Podle webu Vlasta vylezl na kamenné zábradlí, které se nachází nedaleko sousoší sv. Norberta, Václava a Zikmunda. Byla na něj dokonce zavolána ochranka. Herec se prý omluvil a ze zábradlí slezl, ale jakmile strážníci odešli, svůj pokus opakoval. A tentokrát to dopadlo špatně.

Ačkoli mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc, po dvou dnech v nemocnici navzdory snahám lékařů svým zraněním podlehl a ve věku 80 let zemřel.

Zdroj: Vlasta, Blesk, iRozhlas, Lidovky, Čti doma 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články