Jan Rosák promluvil o covidu své ženy. Sám si po ránu pokašlává

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan rosak
Zdroj: Profimedia

Jan Rosák sám sice covid zatím neprodělal, v jeho okolí se s ním ale potýkala celá řada lidí, a to včetně jeho manželky. Je jasné, že v takovém případě se váš pohled na věc alespoň minimálně změní, sám moderátor ale přiznává, že v jeho případě šlo o převrat poměrně velký.

„Malér! Manželce Jíře přišlo pozitivní potvrzení testu na covid.“ Tuto SMS podle Aha! rozposlal koncem listopadu Jan Rosák svým přátelům a kolegům. Později se v rozhovorech svěřil, že jeho žena má všechna tři očkování, i tak ale bohužel nemoc chytila.

Rosák tehdy musel odložit křest knihy, kterou právě vydával, protože byl podle deníku Blesk společně se ženou v karanténě. Naštěstí všechno přešlo velmi rychle, přesto se ale moderátorův pohled na nemoc, na některé přátele a na svět obecně poměrně změnil. V rozhovoru s médii prozradil jak.

Jen si tak odkašlávám

Pro web sedmicka.tyden.cz se Rosák vyjádřil nejen ke své knize, jejíž křest musel odložit, ale i k očkování, k práci z domova, nebo k tomu, jak se stará o svá vnoučata, která nade vše miluje. „Bohužel covid nám zasáhl do slavnostního křtu, takže jsme ho museli odložit. Kniha už vyšla, ale křest bude až později. Nicméně pokud by někdo měl zájem, kniha už je k dostání,“ svěřil se pro začátek.

„Právě tady pokašlávám, ale to si jen odkašlávám po ránu. To naštěstí není nic covidového,“ zasmál se od počítače, od kterého rozhovor poskytl. „Moje manželka je třikrát očkovaná, ale před tou třetí dávkou ji nemoc zasáhla. Nicméně právě proto, že je očkovaná, byl ten průběh velice mírný. V podstatě asi za týden z toho byla venku,“ svěřil se.

Dodal, že jeho žena ztratila sice na čas chuť a čich, ale žádné další následky se už neobjevily. Podle Rosákových slov to bylo skutečně tím, že prošla očkováním. „A to mě utvrzuje v tom, že očkování je asi opravdu jediná možnost, jak se z toho vyhrabat,“ dodal.

Covid mě hodně změnil

Na dotaz, zda nemoc Rosáka nějak změnila, moderátor odpovídá: „Covid mě změnil. Přibral jsem asi čtyři kila, protože jsem nemohl zprvu vůbec sportovat, jak vše zavřeli. Ale tak jsme s manželkou začali alespoň chodit do lesa. Změnil se můj názor na některé bližní, kterých jsem si vážil. Dnes nechápu, kam se posunuli.“

Jan dodává, že náladu mu vždy zlepší vnoučata, se kterými se snaží vídat, jak jen to situace dovolí. Jejich nadšení z toho, že přijeli babička s dědečkem, ho vždy potěší. „Určitě ano. Já jsem na to pyšný a věřím, že to tak má vnoučata také hodnotí. Že se na nás těší a milují nás,“ říká Rosák, který se netají tím, že je takzvaně rozmazlovací dědeček.

Ačkoli v současné době je pro něho pracovní situace složitá a kvůli nařízením se musí mnoha věcem přizpůsobovat, některé jeho zásady se nikdy nezmění. Stále se snaží naplno věnovat rodině a vážit si toho, co má. „Nevíme, jestli pojedeme na hory, protože bychom rádi vzali vnuky lyžovat. Ale zda je vůbec dokážeme vzít někam do Rakouska, nevím,“ dodal závěrem.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz, Aha!, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články