Jan Rosák oslavil 75. narozeniny. Dostal knihu, fotbalový míč a plastickou operaci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan rosak
Zdroj: Nextfoto

Herce a moderátora Jana Rosáka proslavil nejvíce nejspíš pořadu Riskuj, který se poprvé objevil v televizi v roce 1994. I když se to zdá téměř nemožné, je umělci už 75 let, na svůj věk se ale necítí. K narozeninám, které oslavil 24. srpna, navíc dostal dárek, díky kterému si bude připadat brzy ještě mladší.


„Od manželky jsem dostal skvělé dárky,“ pochlubil se Rosák hned na úvod redakci Extra. Doplnil, že s rodinou slavil jako obvykle předčasně. Kromě něho má totiž v daném měsíci narozeniny a svátky více lidí, a vždy tak pořádají společnou akci, kde se dárky rozdají.

„My už to s rodinou oslavili, protože se nám v srpnu schumelily narozeniny zetě, dcery a moje, takže to už máme za sebou. Svůj narozeninový den prožívám tak, že odpovídám na jednu narozeninovou gratulaci za druhou. Případně odpovídám na otázky rádií a podobně. Je to příjemné,“ řekl v den svých narozenin.

Rád si dopřeje dobré pití

Ačkoli Rosák oslavit narozeniny předem, přiznal, že má pár kamarádů, kteří jsou stejný ročník a se kterými si rád zajde dát skleničku. A ty ještě nějaké to slavení čeká. Moderátor tak rozhodně pro letošek s oslavami neskončil. A navíc se netají tím, že alkohol si výjimečně dopřát umí.

„S kamarády máme už nějaké veselení se za sebou a ještě jedno podobné chystáme. Mám totiž hodně přátel se stejným ročníkem narození. Vždycky to spojím s odpíjením mého vinného sklípku. Mám v něm tolik zásob, že o nich ani pořádně nevím, co je co. Tak máme co objevovat,“ zasmál se upřímně.

Nadělil si plastiku

Rosák je sympatický moderátor, který se podle některých fanoušků snad ani nemění. Jeho recept na mládí je na jednu stranu snadný, na tu druhou ale překvapí. Herec totiž mluví sice především o tom, že je důležité myslet pozitivně a bavit se, má ale i jiné plány.

„Dobré jídlo, pohyb, jasná mysl. To je základ, aby člověk vypadal dobře. Navíc mně je šestašedesát a už se nepotřebuji s nikým předhánět. Jsem dědeček, tak bych měl jako dědeček prostě i vypadat,“ tvrdil moderátor Videostopu podle Aha! před devíti lety.

Teď se ale zdá, že názor trochu změnil. K vlastním narozeninám si totiž nadělil plastickou operaci. Na svou obhajobu ale tvrdí, že to bylo především na doporučení přátel a také lékařů. A rozhodně nešlo o to, aby lépe vypadal. Potřeboval to z úplně jiného důvodu.

„Na operaci jsem šel na doporučení lékařů. Hlavně proto, abych lépe viděl,“ upřesnil a dodal, že se po zákroku v lokální anestezii cítí skvěle. Rozhodně se snaží si svůj věk nepřipouštět a paměť trénuje opakováním si otázek z pořadu Riskuj.

Zaplaven dárky

Kromě operace si v současné době užívá Rosák i další dárky, které k narozeninám dostal. Jeden z nich mu nadělila jeho žena Jiřina. „Dala mi hezké dárky. Třeba krásnou knížku Dějiny lidí. Ví moc dobře, že mám rád historii, a tahle kniha je naprosto úžasná,“ pochvaluje si.

„A potom mi dala originální věc, která souvisí s tím, že jsem na zahradě pro naše vnuky zbudoval malé hřišťátko. Proto mi dala fotbalový míč. A ten už jsem dlouho nedostal, až k pětasedmdesátinám. To mi udělalo velkou radost,“ zasmál se s tím, že i na nějaký ten pohyb na zahradě se ve svém věku ještě s klidem cítí.

Zdroj: Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články