Jan Révai si odseděl 2 roky vězení za přepadení. Za minulost se nestydí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jan Revai
Zdroj: Nextfoto

Dnes je Jan Révai sympaťák, kterého znají lidé z mnoha filmů a seriálů. Herec ale v mládí býval tak trochu rebelem. A málokdo ví, že si za to dokonce byl na dva roky sednout do vězení.

Někteří lidé ho znají jako detektiva ze seriálu VIP vraždy. Přitom jako mladík byl několikrát na opačné straně zákona.

Poprvé se do hledáčku policie dostal, když mu bylo 17 let, uvádí Security magazín.

Bylo to v roce 1991, kdy byl Révai členem party, která vykrádala auta. Především autorádia pak její členové prodávali. Jenomže na základě anonymního telefonátu byl jejich gang odhalen.

Dohnaly ho dluhy

Ačkoli po této nepříjemné zkušenosti s vykrádáním aut tehdy mladík přestal, začal hrát na automatech a velmi brzy se musel potýkat s dluhem vyšším než 100 000 korun, píše Sedmička.

V roce 1993 se tak rozhodl přepadnout benzinovou pumpu. „Díky novinovým článkům jsem nabyl dojmu, že to je velmi jednoduché. Chtěl jsem zaplatit všechny dluhy a znovu začít normálně žít, protože právě v té době jsem se začal zabývat tancem,“ říká po letech o situaci herec a tanečník.

Na pumpě si ale od svých dluhů nepomohl. V rozhovoru pro iDNES prozradil, že z kasy si tehdy odnesl asi 8 000 korun a byl velmi zklamaný. Navíc se pak na základě přepadení pumpy dostal do vězení.

Nový Révai

Ve vězení začal Révai hodně posilovat a věnovat se tanci, který ho už tou dobou bavil. Přiznává, že měl trochu strach ve sprše, mnozí vězni na něj totiž při příchodu do vězení pokřikovali, že je fešák. Dával si proto prý dobrý pozor.

Když vyšel z vězení, nebál se o své minulosti mluvit. Je si dnes vědom toho, že udělal ve svém životě mnoho chyb, ty ho ale také spoustu věcí naučily.

Hned po propuštění se rozhodl jít na konkurz na muzikál Dracula, ve kterém uspěl. Dluhy se mu nakonec podařilo splatit poctivou prací a dnes je z něj celebrita, kterou fanoušci milují.

„Až v televizi třeba poběží něco o vězení a syn se mě zeptá, co je vězení, já mu o tom budu vyprávět, protože jsem tam byl,“ říká s tím, že za minulost se nestydí.

Zdroj: iDNES, Security magazín, Sedmička

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články