Jan Přeučil má po operaci kyčle. Manželka ho lituje kvůli nemocničnímu jídlu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan preucil
Zdroj: Nextfoto

Velkolepý herec a mistr klobouků Jan Přeučil má za sebou plánovanou operaci kyčle. V jeho 85 letech to není zrovna snadný zákrok, proto se není čemu divit, že měl obavy nejen on, ale i jeho okolí. V současné době ale prý poctivě rehabilituje a dělá vše proto, aby byl brzy opět fit.

Přeučil vypadá ve svém věku o pár let mladší, a možná je to i díky jeho manželce Evě Hruškové, které je 70. Vedle ní se nejspíš cítí stále jako mladík. Nicméně přibývající roky se na něm podepisují jako na každém a své zdraví si musí poctivě hlídat.

Nyní leží Přeučil v nemocnici, tam ho ale manželka pravidelně navštěvuje, povídá si s ním, a kromě psychické podpory mu nosí i nějaké ty vitamíny. Jak sama říká, nemocniční strava zrovna za moc nestojí, proto se o svého muže musí postarat.

Za trest

Podle Blesku má nejspíš s nemocnicemi i Hrušková nějaké ty zkušenosti. Prohlásila totiž, že jídlo v nich není ničím, co by pacientovi zrovna zvedlo náladu. „Co si budeme povídat, nemocniční strava je trochu za trest,“ řekla médiím.

Dodala, že mu nosí především ovoce a nápoje plné vitamínů, aby se Přeučil brzy postavil na vlastní nohy. S nadsázkou ale dodala, že už její muž „lítá s holemi“ a zdá se, že je mu o dost lépe. Je to ale také díky lékařům, kteří se o něho dobře postarali.

„Na operaci čekal dlouho a jsem ráda, že to vyšlo a že už to má za sebou. Teď rehabilituje na Vinohradech,“ prozradila Hrušková, aby neměli fanoušci o herce starosti. Pokud vše půjde dobře, brzy bude zase doma, kde se o něho bude moci starat naplno.

Čeká ho pobyt v lázních

Podle informací Blesku by si měl Přeučil poležet v nemocnici zhruba dva týdny. Ty by měly stačit na to, aby se o sebe dokázal s pomocí své ženy postarat, a pokud bude nadále dodržovat doporučení doktorů, nehrozí, že by nastaly jakékoli pozdější komplikace.

Herec se svou manželkou plánuje po propuštění z nemocnice odjet do Františkových Lázní. Pobyt tam mu může jedině prospět, a nejen na operovanou kyčel bude mít pozitivní vliv. I jeho manželka nejspíš ve svém věku péči místních odborníků využije.

Kromě ženy je pro Jana Přeučila velkou oporou také řada fanoušků, kteří na něho myslí a zajímají se o něho. I díky nim se snaží doslova postavit se opět na vlastní nohy. Sám doufá, že se ještě ve společnosti párkrát ukáže, koneckonců má stále ještě nějaký ten neobnošený klobouk.

Zdroj: Blesk 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články